Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kelly sikkema yk0hpwwdj1i unsplash.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, unsplash.com
22. septembra 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Medzinárodný projekt UKF v Nitre mal úspech, pomôcť chcú mladým programátorom

V rámci projektu spolupracovali odborníci aj študenti na vytvorení unikátneho systému na podporu výučby programovacích jazykov.

Od roku 2018 spolupracovala Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre na medzinárodnom projekte FITPED (Work-based Learning in Future IT Professionals Education), pričom bol ukončený k septembru 2021. Spolupracovali na ňom univerzity a firmy zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Holandska a Španielska.

Z programu Erasmus+ v rámci Kľúčovej akcie 2 Strategické partnerstvá získal projekt podporu 250-tisíc eur. Ide o vytvorenie unikátneho systému PRISCILLA podporujúceho výučbu úvodných kurzov programovacích jazykov s využitím najmodernejších prístupov. Vznikli tak komplexné kurzy pre 8 programovacích jazykov, ktoré sú preložené do 5 európskych jazykov a v rámci pilotnej prevádzky s nimi pracovali študenti na piatich univerzitách.

Ako informoval vedúci Katedry informatiky Fakulty prírodných vied UKF v Nitre Ján Skalka takisto bola vytvorená sada vzdelávacích kurzov zameraná na tvorbu aplikácií vo vývojových prostrediach a frameworkoch založených na týchto programovacích jazykoch.

Pracovný trh na celom svete hlási nedostatok programátorov a špecialistov schopných pracovať v tejto oblasti, preto bolo cieľom projektu pripraviť vzdelávacie materiály pre zvládnutie programovania v najrozšírenejších programovacích jazykoch súčasnosti a overiť funkčnosť nového prístupu založeného na vzdelávaní po malých krokoch v kombinácii s praktickými aktivitami,“ zdôvodňuje hlavný koordinátor doc. Martin Drlík z FPV UKF v Nitre zmysel projektu na Slovensku.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X