Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mesto nitra sportova hala 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com

Medzi futbalovým štadiónom a riekou Nitra by mala vyrásť nová športová hala

Iniciátormi výstavby novej športovej haly sú Box Club Stavbár Nitra, klub modernej gymnastiky Modergym, Slovenská volejbalová federácia a Slovenská boxerská federácia. Mesto Nitra sa bude na projekte podieľať pozemkami, ktoré športovcom ponúkne formou dlhodobého nájmu.

Mesto Nitra sa zaviazalo pomôcť pri výstavbe novej športovej haly, ktorá by mala stáť medzi futbalovým štadiónom a riekou Nitra.

Memorandum o spolupráci v tomto projekte podpísali primátor Marek Hattas a predstavitelia športových klubov. Informoval o tom Henrich Varga z Mestského úradu v Nitre.

Mesto nitra sportova hala 1.jpg
Foto: www.facebook.com

Dôležitosť novej multifunkčnej haly si plne uvedomujeme nielen s ohľadom na vrcholových športovcov, ale aj na mládež a športujúcu verejnosť. Nová hala bude prínosom aj pre deti, ktoré navštevujú naše školy. Nitra zároveň potrebuje odľahčiť kapacity už existujúcich športových zariadení,“ povedal primátor Hattas.

Iniciátori výstavby

Iniciátormi výstavby novej športovej haly sú Box Club Stavbár Nitra, klub modernej gymnastiky Modergym, Slovenská volejbalová federácia a Slovenská boxerská federácia.

Mesto nitra sportova hala 1.jpg
Foto: Mesto Nitra

Mesto Nitra sa bude na projekte podieľať pozemkami, ktoré športovcom ponúkne formou dlhodobého nájmu.

Nájomnú zmluvu bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo. Po jej schválení bude možné žiadať o dotáciu z Fondu na podporu športu.

Architektonická štúdia

Podľa Tibora Hlavačku, povereného prípravou výstavby haly, je už na svete nielen architektonická štúdia, ale aj investičný zámer a prísľub financovania.

Mesto nitra sportova hala 1.jpg
Foto: Mesto Nitra

Hala s výškou 11,5 metra bude spĺňať európske parametre pre volejbal aj gymnastiku, jej súčasťou bude aj šesťdesiatmetrová atletická dráha.

Hala by podľa zástupcov športovcov mala byť hotová na jeseň budúceho roka, najneskôr však v marci 2023. Práve vtedy má skončiť prevádzka haly Olympia na Chrenovej.

Mesto nitra sportova hala 1.jpg
Foto: Mesto Nitra
Mesto nitra sportova hala 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Mesto nitra sportova hala 2.jpg
Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X