Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marel nitra production facility.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.marel.com
28. apríla 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Marel bude v Nitre rozširovať svoj závod. Celkové náklady sa vyšplhajú na 5,5 milióna eur

Plánovaná výrobná hala si vyžiada nové pracovné sily. Závod predpokladá, že zamestná 100 nových pracovníkov.

Spoločnosť Marel Slovakia pôsobí v Nitre od roku 2005. Je jedným z deviatich výrobných závodov po celom svete, pričom zastáva vedúcu pozíciu v dodávaní moderných zariadení, systémov a služieb pre priemysel spracovania rýb, mäsa či hydiny.

Podľa zámeru, ktorý bol odoslaný na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, plánuje spoločnosť rozšíriť svoj závod. Posudzovaný areál je situovaný v rámci priemyselného parku Nitra – Sever, pri ceste I/64, približne 700 metrov južne od južného okraja miestnej časti Dražovce.

Novovybudovaná časť závodu má slúžiť na výrobu moderných HITECH výrobných liniek a zariadení pre mäsopriemysel – spracovanie hydiny, rýb, bravčového a hovädzieho mäsa. „Súčasťou výrobného areálu sú skladové priestory, potrebné technické a administratívne zázemie, vnútorné komunikácie a parkoviská,“ píše sa v projekte.

Plánovaná investičná akcia predstavuje dostavbu výrobnej haly, ktorá má charakter strojárskej výroby s ročnou produkciou približne 500 ton spracovaného materiálu. Marel Slovakia vlastní celkovo 40 tisíc metrov štvorcových pozemku, doteraz bola využívaná polovica plochy areálu, pričom výrobná hala zaberá 7 500 štvorcov. Súčasťou objektu sú aj sociálne a administratívne priestory, ktorú spolu zaberajú 9 tisíc metrov štvorcových. V areáli sa navyše nachádza 60 parkovacích miest.

Po dostavbe sa podlahová plocha navýši o ďalších 7 500 štvorcov a parkovacie státia o 140 miest. Spoločnosť teda celkovo využije 16 500 metrov štvorcových a k dispozícii bude 200 parkovacích miest. Marel navyše ráta aj so zvýšením pracovnej sily. Predpokladá sa, že rozšírenie závodu si vyžiada 100 nových zamestnancov, spoločnosť tak bude celkovo zamestnávať približne tri stovky ľudí. Vo výrobnom závode sa bude pracovať na dve, respektíve tri smeny, v približnom pomere 90 % mužov a 10 % žien.

Termín začatia výstavby je naplánovaný na apríl budúceho roka. Dostavba by mala byť hotová v decembri 2017, pričom zahájenie prevádzky bude takisto v posledný mesiac uvedeného roka. Celkové orientačné náklady stavby boli vyčíslené na 5,5 milióna eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X