Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Nábrežie mládeže
Foto: ilustračné, maps.google.com
24. septembra 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Koronavírus sa opäť vyskytol v jednej z nitrianskych škôl, nariadili tu karanténu

Domáca izolácia platí počas celého týždňa pre niekoľko tried.

Do karantény poslal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre niekoľko tried zo ZŠ Nábrežie mládeže. V domácej izolácií musia žiaci aj učitelia tráviť čas od pondelka 21. až do 25. septembra. „Týka sa štyroch tried prvých ročníkov, troch tried druhých ročníkov, siedmich oddelení školského klubu detí vo vedľajšej budove školy a 4. B triedy v hlavnej budove školy,“ uviedla pre mesto riaditeľka školy Katarína Vargová.

Dôvodom nariadenej karantény bol pozitívny test u zamestnanca ZŠ Nábrežie mládeže. Ako uvádza mesto, RÚVZ  epidemiologickým vyšetrením tiež zistil, že príznaky typické pre ochorenie COVID-19 sa vyskytli u ďalších minimálne troch zamestnancov školy.

Pozitívne testovaný zamestnanec sa poslednýkrát kontaktoval so žiakmi a ďalšími zamestnancami v škole 9. septembra. Ostatní zamestnanci s príznakmi ochorenia boli naposledy v škole 11. septembra,“ vysvetľuje na webe mesta riaditeľka školy Katarína Vargová.

Vzájomný kontakt pozitívne testovanej osoby s ďalšími zamestnancami a žiakmi bol vyhodnotený ako priamy úzky kontakt v uzatvorenom vnútornom priestore vo vzdialenosti menšej ako 2 metre a čas dlhší ako 15 minút,“ dodala riaditeľka RÚVZ v Nitre Katarína Tináková.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X