Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Anton_kovacik vedecky titul spu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.uniag.sk
22. januára 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Komisia Slovenskej akadémie vied priznala Antonovi Kováčikovi vedecký kvalifikačný stupeň IIa

Dekrét o priznaní vedeckého kvalifikačného stupňa IIa odovzdala Antonovi Kováčikovi 21. januára rektorka SPU doc. Klaudia Halászová.

Komisia Slovenskej akadémie vied pre posudzovanie vedeckej kvalifikácie zamestnancov podľa príslušného zákona o výchove nových vedeckých pracovníkov a ďalšom zvyšovaní kvalifikácie vedeckých pracovníkov na návrh SPU v Nitre priznala vedecký kvalifikačný stupeň IIa v odbore Prírodné vedy – Biologické vedy Ing. Antonovi Kováčikovi, PhD., z Katedry fyziológie živočíchov Fakulty biotechnológie a potravinárstva SPU v Nitre.

Anton Kováčik sa vo svojej práci zaoberá najmä analýzou vybraných rizikových faktorov životného prostredia (xenobiotiká, environmentálne polutanty), bioaktívnych, bioprotektívnych látok, ich vzájomných korelácií a ich následným vplyvom na zdravotný stav zvierat (biochémia, hematológia, redox status). Z hľadiska determinácie ich účinkov a následnej možnej aplikácie vo fyziológii živočíchov je nutné stanovenie protektívneho alebo toxického účinku týchto látok, ako aj ich vzájomné interakcie z dôvodu eliminácie zdravotného rizika.

Výskumná činnosť Kováčika bola ocenená aj v minulom roku, keď mu Slovenská akadémia pôdohospodárskych vied udelila 2. miesto v súťaži mladých vedeckých pracovníkov v kategórii prác s významným teoretickým prínosom (názov práce: Seasonal variations in the blood concentration of selected heavy metals in sheep and their effects on the biochemical and hematological parameters. In Chemosphere).

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X