Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulna foto hospic.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
nitra.eu
16. októbra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDen.sk Diskusia()

Hospic v Nitre otvorí svoje brány verejnosti

Pri príležitosti Medzinárodného dňa hospicovej starostlivosti a Týždňa boja proti bolesti pripravila Diecézna charita Nitra a Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky dňa 17. októbra Deň otvorených dverí v Hospici.

Cieľom Dňa otvorených dverí v Hospici je priblížiť širokej verejnosti problematiku starostlivosti o chorých v Hospici – dome pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre. Hospic chce vyzvať verejnosť k aktívnemu postoju pri vytváraní dôstojných podmienok pre ľudí v záverečnom štádiu života v duchu myšlienky: „Keď už nie je možné naplniť život dňami, môžeme aspoň naplniť dni životom!

Propagáciou hospicovej starostlivosti by chceli podnietiť verejnosť k prejavu solidarity, odhodeniu predsudkov a strachu zo staroby a choroby, vzbudiť záujem o dobrovoľnícku činnosť a postaviť tak symbolický most medzi svetom chorých a svetom zdravých ľudí.

Vstupy pre verejnosť budú v časoch: 8.30 hod., 9.30 hod., 11.30 hod. a 13.00 hod.

Diecézna charita Nitra už od roku 1998 realizuje projekt hospicovej starostlivosti. V roku 2007 otvorili zariadenie Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre, ktoré má kapacitu 15 lôžok s celoslovenskou pôsobnosťou. V súčasnosti poskytujú hospicovú starostlivosť aj formou mobilného hospicu.

Hospic je neštátne zdravotnícke zariadenie určené na poskytovanie hospicovej starostlivosti. Myšlienka hospicu vychádza z účty k životu a z úcty k človeku ako jedinečnej, neopakovateľnej bytosti. Určená je pre pacientov v záverečnom štádiu ich ochorenia.

Hospic chorému garantuje, že:

  • nebude trpieť neznesiteľnou bolesťou;
  • za všetkých okolností bude rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť;
  • v posledných chvíľach života nezostane osamotený.
Document page 001.jpg
nitra.eu

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X