Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rada seniorov aktivity stretnutie mesto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
2. februára 2024 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Rada seniorov v Nitre podporuje aktívne starnutie a boj proti osamelosti, toto sú minuloročné úspechy

Aktivity, ako Dni zdravia či preventívne workshopy, pripomínajú seniorom v meste, že ich spoločenský život je dôležitý. Rada verí, že tieto aktivity inšpirujú ďalších seniorov k aktívnemu a spoločenskému životu.

V Nitre žije viac ako 16-tisíc ľudí nad 65 rokov, no len 2-tisíc z nich je členmi nejakej organizácie. Rada seniorov, ktorá pôsobí v meste od roku 2019 s cieľom pomáhať starším obyvateľom vymaniť sa z osamelosti a aktívne starnúť. Je tiež poradným orgánom primátora meste Mareka Hattasa.

V novom roku už prebehlo prvé stretnutie Rady seniorov a hodnotilo sa napĺňanie Programu aktívneho starnutia v meste Nitra na obdobie 2023 – 2030. Súčasťou tohto programu sú rôzne aktivity a podujatia, ktoré majú vytvárať priaznivejšie podmienky pre plnohodnotné starnutie v meste.

Dosiahnuté úspechy zahŕňajú finančnú podporu pre denné centrá a stacionár, či organizácie, ako Jednota dôchodcov na Slovensku a Združenie kresťanských seniorov. Rada Seniorov tiež organizovala rôzne aktivity, vrátane Dňa zdravia, Októbra v pohybe, workshopu s Danielom Hevierom a kurzu mentálnej aritmetiky.

Vznikli a boli distribuované informačné materiály Bezpečná jeseň života. Nitrianske centrum dobrovoľníctva predstavilo seniorom dobrovoľnícke príležitosti. Mestská polícia ponúkla preventívne workshopy pre seniorov. Vďaka Rade seniorov zostali zachované zľavnené cestovné lístky v mestskej hromadnej doprave Transdev Slovensko.

Ďalšie aktivity Rady Seniorov sú v pláne aj tento rok a mesto spolu s Radou verí, že inšpirujú ďalších seniorov k tomu, aby nežili osamote a trávili svoj voľný čas v spoločnosti rovesníkov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X