Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grant jaguar land rover seky 6.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDeň.sk
23. augusta 2019 Správy NitraPR od NitraDen.sk Diskusia()

Grantový program Zamestnanci Jaguar Land Rover pomáhajú 2019: Zástupcovia 12 organizácií si prevzali spolu 12-tisíc eur

(PR článok) V nitrianskom závode Jaguar Land Rover sa stretli zástupcovia firmy, dokonca prevádzkový riaditeľ, ktorý 12 víťazným organizáciám odovzdal symbolické šeky.

Na slávnostnom odovzdávaní boli prítomní zástupcovia 12 víťazných projektov, ktorí si z rúk prevádzkového riaditeľa prevzali symbolické šeky v celkovej hodnote 12-tisíc eur. Do programu sa zapojili projekty zamerané na rôzne oblasti, od folklóru, cez voľnočasové aktivity, až po vzdelávanie.

Tento rok šlo už o druhý ročník tohto typu grantového projektu v závode. „Aj v tomto ročníku boli opäť všetky prihlásené projekty rôznorodé a za to patrí vďaka práve zamestnancom, ktorí hľadali práve také, ktoré v komunite chýbajú,“ dodal riaditeľ Russell Leslie.

Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk

Do grantovej výzvy sa mohli zapojiť rôzne organizácie, školy, knižnice, obce či nemocnice. Zaujímavé na ňom je to, že ako vyplýva z názvu, Zamestnanci Jaguar Land Rover pomáhajú, zamestnanci mali dané organizácie prihlásiť. Podľa slov prevádzkového riaditeľa Russella Leslieho bolo už minuloročným cieľom rozvíjať prostredie, v ktorom firma pôsobí, práve preto boli na oslovenie komunít poverení zamestnanci závodu.

Hodnotiaca komisia zložená tak isto zo zamestnancov Jaguar Land Rover nemala ľahkú úlohu pri výbere 12 víťazov. Manažérka pre firemné vzťahy Jaguar Land Rover Slovakia Miroslava Remenárová skonštatovala: „Najväčší nárast záujmu sme zaznamenali o tvorbu životného prostredia a biodiverzitu, na ktoré sa sústreďujeme aj u nás.“

Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk

Prevádzkový riaditeľ Russell Leslie taktiež skonštatoval, že projekty sa vlastne dajú rozdeliť do dvoch pomyselných skupín a to investície do histórie a udržiavanie tradícií, a druhou skupinou je práve budúcnosť a dlhodobý dopad.

Medzi víťazné projekty patrila napríklad podpora voľnočasových aktivít a zdravého životného štýlu v podobe renovácie športového areálu v obci Nová Ves nad Žitavou, do ktorej sa pustia dobrovoľníci.

Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk

Tak isto sa na podporu voľnočasových aktivít zameriava projekt karate klubu z Nitry, ktorý v rámci grantového projektu zrenovuje podlahy telocvične v priestoroch Základnej školy Beethovenovej v Nitre.

Na tradície a kultúru sa zameriavajú projekty OZ Nitravia, Nitra – Kynek a tiež aj Miestny odbor Matice slovenskej v Lehote. Podporu získavajú aj deti zo súboru Pelikánik z obce Nové Sady, ktoré si zachovávajú folklórne tradície v podobe tanca, spevu a hrania na hudobné nástroje.

Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk

Jedným z kritérií pri hodnotení a výbere víťazných projektov rozhodovalo aj to, aby pomáhali rozvíjať dobrovoľníctvo a boli udržateľné z dlhodobého hľadiska. Práve na tieto piliere kladie Jaguar Land Rover dôraz. Do konca júna 2019 firma investovala na vzdelávacie projekty a ochranu životného prostredia už stovky dobrovoľníckych hodín a ako odkazuje, plánuje v tom pokračovať.

Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk
Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk
Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk
Grant jaguar land rover seky 6.jpg
Foto: NitraDeň.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X