Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby ludia ludom pomahali nadacia nitra grantovy program.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NKN
14. augusta 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Grantový program s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali podporí tri mimovládne organizácie

Grantový program Nitrianskej komunitnej nadácie s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali podporí organizácie už vo svojom 13. ročníku.

Vďaka programu Aby ľudia ľuďom pomáhali nadácia sprostredkováva možnosť firmám podieľať sa na rozvoji filantropie. Grantová podpora je určená na programový rozvoj a stabilizáciu organizácie.

Nie je veľa grantov, ktoré sú určené na posilnenie kapacity neziskových organizácií, väčšina z nich slúži na realizovanie aktivít. Či má organizácia prostriedky na mzdy a odmeny pracovníkom, adekvátne materiálne vybavenie kancelárie či prostriedky na vzdelávanie svojich pracovníkov, sa už však nerieši. Preto sme veľmi radi, že aj tento rok sa nám podarilo získať partnerov programu, ktorí nás v našej snahe podporujú,“ uviedla Eva Vargová, programová manažérka nadácie.

Firmy takto môžu podporiť tretí sektor a kúpia si tým živý strom, ktorý bude zasadený do filantropickej aleje.

Tri mimovládne organizácie

Príspevok vo výške 5-tisíc eur si rozdelia tri mimovládne organizácie, pričom sa venujú rôznym oblastiam. Centrum poradensko-intervenčných služieb BUDÚCNOSŤ poskytuje bezplatné základné, špecializované sociálne, psychologické a právne poradenstvo osobám a ich rodinám, ktoré sú ohrozené závislosťou alebo násilím v kontexte závislostí v predliečebnom, liečebnom i doliečovacom procese. V súčasnosti realizuje aj sociálny a výchovný program v rámci Centra pre deti a rodiny. Finančnú pomoc využijú na vzdelávanie v oblasti komunikácie, sebarozvoja, nových metód a techník práce pre odborníkov.

POKOJ a DOBRO – pomoc utečencom je organizácia humanitárnej pomoci ľuďom v núdzi – osobitne utečencom a cudzincom, ako aj rozvojovej spolupráce doma i v zahraničí. Finančné prostriedky použijú na zabezpečenie školení, supervízie zamestnancov združenia, účasť na konferenciách a workshopoch, školenia o odborných ekonomických a prevádzkových činnostiach súvisiacich s aktivitami občianskeho združenia.

OZ CUKETA sa venuje environmentálnej výchove a vzdelávaniu. Do ich environmentálnych a ekologických programov včlenili témy ekologické nakupovanie, záhradníčenie, varenie, cestovanie V rámci projektu chcú zlepšiť zázemie organizácie v Nitre, kde by mohli následne vykonávať kvalitnejšie činnosť a šíriť ju ďalej.

Zúčastniť sa môžu všetci

Okrem odovzdávania grantových šekov podporeným organizáciám sa nadácia rozhodla zorganizovať podujatie pre širokú verejnosť. V sobotu 7. septembra o 15.00 hod. sa v Parku pod Borinou na Klokočine môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí svojou prácou aktívne pomáhajú iným, ale taktiež sa zabaviť.

Pre deti sú pripravené interaktívne kreatívne a športové workshopy, dielničky a súťaže, pre dospelých kalčeto a atmosféru doplnia hudobné vystúpenia Itcha Pčelára, Dominiky Ďurčovej a Ondreja Vydareného.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X