Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzita konstantina filozofa nitra internát brezový haj nabrezie mladeze
Foto: NitraDen.sk, SH
20. septembra 2021 Zaujímavosti od NitraDen.sk Diskusia()

Foto: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre otvorila nový internát. Takto to tam vyzerá

Kedysi to bol internát pre stredoškolákov, ktorý rokmi chátral. Teraz sa doňho sťahujú vysokoškoláci a obsadzujú tak moderné a nové izby.

Budova internátu bola postavená ešte v roku 1964, odvtedy slúžil pre študentov Stredného odborného učilišťa stavebného v Nitre. Posledných 15 rokov sa budovy nevyužívali, prípadne sa len prenajímali na komerčné účely, a tak chátrali.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre získala budovy v marci 2012, pričom od roku 2014 sa pracovalo na ich rekonštrukcii. Ako informovala vedúca Oddelenia médií, redakcia Náš čas Jana Černáková, do obnovy internátu bolo v druhej etape v rokoch 2019 – 2021 investovaných 5 802 450 eur. Na financovaní sa v tejto etape podieľali aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstvo financií SR celkovo v objeme 3,063 milióna eur.

Kapacita internátu je 395 osôb a ponúka ubytovanie v 2- a 3-posteľových izbách na 8 nadzemných podlažiach. Tie sú po podlažiach rozdelené na dievčenské a chlapčenské, pričom zmiešané izby sa na internáte zatiaľ nenachádzajú. Každá izba má nový nábytok, umývadlo a chladničku s tým, že na každom podlaží je jedna kuchynka a dve spoločné sociálne zariadenia.

Študenti majú tiež v rámci internátu k dispozícií študovne, jedáleň, bufet aj práčovňu.

Otvorenia sa zúčastnili aj poslanec Európskeho parlamentu a bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ľudovít Paulis, poslanec NR SR a primátor mesta Nitra Marek Hattas, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, zástupcovia UKF v Nitre, partnerských a spolupracujúcich inštitúcií a ďalší hostia.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre má k 20. septembru zapísaných 6 459 študentov v 230 študijných programoch. Kapacita ubytovacích zariadení UKF je 1 969 lôžok a v rámci zmluvného ubytovania je to 240 lôžok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X