Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka ukf studentky na ministerstve.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: ukf.sk
6. decembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

FOTO: Študentky pedagogiky sa na ministerstve zaujímali o integráciu v podmienkach školstva

Na konci novembra vycestovalo 22 študentiek tretieho ročníka bakalárskeho štúdia špeciálnej pedagogiky a pedagogiky osôb s poruchami učenia na pozvanie pani ministerky školstva Martiny Lubyovej do Bratislavy. Na pôde ministerstva sa stretli so štátnym tajomníkom Petrom Krajňákom a Máriou Tekelovou z odboru špeciálneho vzdelávania.

Študijný program je zostavený ako kombinácia špeciálnej pedagogiky a špecializácie pedagogiky osôb s poruchami učenia. Ide o jediný program na Slovensku, ale aj v Čechách, ktorý je takto postavený. Akreditáciou študijného programu, zatiaľ v bakalárskom stupni štúdia, reagovala univerzita na aktuálne potreby v špeciálnopedagogickom školstve.

Sdr
Zdroj: www.ukf.sk

Študentky, ktoré sa zúčastnili stretnutia, budú prvými bakalárkami uvedeného študijného programu. Vzhľadom k ich špecializácii sa zaujímali o špeciálne školstvo z pohľadu ministerstva, ale aj zamestnávania asistentov učiteľov v školách.

Pred stretnutím so štátnym tajomníkom sa študentky stretli v Národnej rade Slovenskej republiky s poslancom Branislavom Grőhlingom a bývalým ministrom školstva Eugenom Jurzycom, s ktorými diskutovali o výhodách a úskaliach zlučovania Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a Centra špeciálno-pedagogického poradenstva, ale aj o inklúzii a integrácii v podmienkach slovenského školstva.

študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X