Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulka ukf studentky na ministerstve.jpg
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: ukf.sk
6. decembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

FOTO: Študentky pedagogiky sa na ministerstve zaujímali o integráciu v podmienkach školstva

Na konci novembra vycestovalo 22 študentiek tretieho ročníka bakalárskeho štúdia špeciálnej pedagogiky a pedagogiky osôb s poruchami učenia na pozvanie pani ministerky školstva Martiny Lubyovej do Bratislavy. Na pôde ministerstva sa stretli so štátnym tajomníkom Petrom Krajňákom a Máriou Tekelovou z odboru špeciálneho vzdelávania.

Študijný program je zostavený ako kombinácia špeciálnej pedagogiky a špecializácie pedagogiky osôb s poruchami učenia. Ide o jediný program na Slovensku, ale aj v Čechách, ktorý je takto postavený. Akreditáciou študijného programu, zatiaľ v bakalárskom stupni štúdia, reagovala univerzita na aktuálne potreby v špeciálnopedagogickom školstve.

Sdr
Zdroj: www.ukf.sk

Študentky, ktoré sa zúčastnili stretnutia, budú prvými bakalárkami uvedeného študijného programu. Vzhľadom k ich špecializácii sa zaujímali o špeciálne školstvo z pohľadu ministerstva, ale aj zamestnávania asistentov učiteľov v školách.

Pred stretnutím so štátnym tajomníkom sa študentky stretli v Národnej rade Slovenskej republiky s poslancom Branislavom Grőhlingom a bývalým ministrom školstva Eugenom Jurzycom, s ktorými diskutovali o výhodách a úskaliach zlučovania Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a Centra špeciálno-pedagogického poradenstva, ale aj o inklúzii a integrácii v podmienkach slovenského školstva.

študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk
študentky ukf
Zdroj: www.ukf.sk

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X