Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plagat1.jpg
Zdroj: DMS Nitra
12. júna 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skDom Matice slovenskej, Nikola Rechtorisová Diskusia()

Dom Matice slovenskej v Nitre bude opäť súčasťou slávností Nitra, milá Nitra 2019

Matičiari budú aj tento rok na sviatok svätých Cyrila a Metoda súčasťou Cyrilometodskej národnej púte.

Duchovný rozmer podujatia každý rok dotvárajú vystúpenia matičných kolektívov, ktoré nábožnými, národnými a ľudovými piesňami vítajú pútnikov z celého Slovenska. Neodmysliteľnou súčasťou je pravidelne aj bohatý krojový špalier zachytávajúci rozmanitosť krojov Nitrianskeho kraja.

Popoludní môžu návštevníci Nitry navštíviť v rámci historického festivalu Pribinova Nitrawa aj kreatívny stan Domu Matice slovenskej v Nitre, ktorý bude určený pre celé rodiny. Priamo v areáli Nitrianskeho hradu bližšie predstaví učeníkov sv. Cyrila a Metoda projekt s názvom Dejiny nás bavia. Návštevníci si budú môcť vlastnoručne vytvoriť originálny upomienkový darček.

DMS aj na Európskej kultúrnej ceste sv. Cyrila a Metoda

Interaktívna forma vzdelávania a šírenia osvety cyrilo-metodskej misie na našom území spojená s významnou časťou dejín starobylej Nitry bude pokračovať aj počas ďalšieho zaujímavého podujatia Európskej kultúrnej cesty sv. Cyrila a Metoda. Tá sa uskutoční 7. júla a deti a mládež opäť nájdu matičný zážitkový stan v priestoroch Archeoparku Nitra na Martinskom vrchu, kde bude súčasťou Cyrilo-metodského putovania.

Matičiarov nájdete na týchto miestach:

  • v piatok 5. júla od 11.00 hod. na Nitrianskom hrade – v podhradí;
  • v nedeľu 7. júla od 13.00 hod. v Archeoparke Nitra na Martinskom vrchu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X