Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ff ukf.jpg
13
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FF UKF
16. februára 2018 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Čo ponúka Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre?

(PR text) – Na Filozofickej fakulte UKF v Nitre nájdete široké spektrum akreditovaných bakalárskych študijných programov, pričom väčšina z nich má nadväznosť v magisterskom stupni štúdia. Študovať môžete jazyky, komunikáciu rôzneho druhu, kulturológiu či humanitne orientované študijné programy.

Zastúpené sú:

  • jazykovo orientované študijné programy (prekladateľstvo a tlmočníctvo, anglistika, nemčina v hospodárskej praxi, ruský jazyk v interkultúrnej a obchodnej komunikácii, taliansky jazyk a kultúra, slovenský jazyk a literatúra, editorstvo a vydavateľská prax),
  • kulturologicky orientované študijné programy (kulturológia, riadenie kultúry a turizmu),
  • študijné programy zamerané na komunikáciu (marketingová komunikácia a reklama, masmediálne štúdiá s integrovaným vyučovaním francúzskeho jazyka, žurnalistika),
  • spoločenskovedné študijné programy (euroázijské štúdiá, politológia, sociológia),
  • humanitne orientované študijné programy (etika, aplikovaná etika – etika riadenia ľudí a práce, estetika, história, filozofia, archeológia, etnológia, muzeológia,).
Ff ukf 1.jpg
FF UKF

Veľkú skupinu tvoria učiteľské študijné programy, v rámci ktorých sa kombinujú vždy dva predmety (angličtina, francúzština, nemčina, ruština, španielčina, slovenčina, taliančina, história, estetická výchova, etická výchova, náboženská výchova, výchova k občianstvu). Záujemcovia o štúdium učiteľstva však majú možnosť aj širšej, ľubovoľnej dvojkombinácie predmetov v rámci ponuky celej univerzity.

Filozofická fakulta ponúka tiež bakalárske štúdium neučiteľských medziodborových študijných programov vo vybraných kombináciách predmetov (etnológia – muzeológia, história – archeológia, politológia – filozofia, ruský jazyk v interkultúrnej a obchodnej komunikácii – euroázijské štúdiá, sociológia – anglistika, žurnalistika – nemčina v hospodárskej praxi). Väčšinu študijných programov otvárame v akademickom roku 2018/2019 aj v externej forme, ktorá je spoplatnená. Externistom sa snažíme vychádzať v ústrety aj ponukou štúdia mimo sídla univerzity, a to na dvoch detašovaných pracoviskách: v Martine (študijný program aplikovaná etika – etika riadenia ľudí a práce) a v Lučenci (študijný program riadenie kultúry a turizmu).

Ff ukf 11.jpg
FF UKF

Prečo študovať práve na FF UKF?

Filozofická fakulta UKF v Nitre patrí dlhodobo k najväčším fakultám na Slovensku vôbec. Nejde len o celkový počet študentov, ktorí u nás aktuálne študujú, ale aj o množstvo záujemcov o štúdium a počet študentov, ktorí sa na našu fakultu každoročne zapíšu do prvého ročníka. Táto skutočnosť reflektuje vynikajúce výsledky, ktoré sme dosiahli v ostatnej komplexnej akreditácii nielen v rámci UKF, ale aj v porovnaní s ostatnými fakultami humanitného zamerania na Slovensku, svedčia o kvalite nami zabezpečovaného štúdia.

Ponúkame širokú škálu atraktívnych študijných programov a mimoškolských aktivít pre študentov. Fakulta pružne reaguje na spoločenskú objednávku a potreby trhu práce a neustále sa snaží zvyšovať mieru prepojenia ponúkaných študijných programov na prax. Naši študenti majú možnosť prakticky si overiť svoje vedomosti a zručnosti v rôznych typoch inštitúcií a organizácií, napríklad v komerčných obchodných spoločnostiach, v oblasti štátnej a verejnej správy, v médiách, v marketingových inštitúciách či v prekladateľských, cestovných a reklamných agentúrach, ale aj na terénnych výskumoch, ktoré sú súčasťou viacerých študijných programov.

Ff ukf 2.jpg
FF UKF

Ďalším z dôvodov, prečo si vybrať štúdium na našej fakulte, je jej moderné technické vybavenie (tlmočnícke laboratóriá, sociologické laboratórium, špecializované počítačové učebne a pod.), ktoré významne prispieva  k zvýšeniu kvality štúdia. Študenti vybraných študijných programov si svoje praktické zručnosti overujú aj v Univerzitnom tvorivom ateliéri pri Filozofickej fakulte UKF, v Mediálnom centre pri Filozofickej fakulte UKF, v internetovom rádiu a vo fakultných umeleckých telesách. Samozrejmou súčasťou štúdia na fakulte sú študijné pobyty a stáže v rámci zahraničných výmenných programov, ako aj odborná prax študentov v domácich a európskych inštitúciách.

Ff ukf 6.jpg
FF UKF

Kde sa uplatňujú absolventi FF UKF?

Absolventi Filozofickej fakulty sa na trhu práce uplatňujú najmä ako odborníci v špecifických odboroch vedy, kultúry, médií a umenia. Fakulta úspešne vzdeláva budúcich  pracovníkov štátnej a verejnej správy, sociálnej sféry a pripravuje pedagógov pre druhý stupeň základných škôl a pre stredné školy. Na základe kontaktov s absolventmi majú naše pracoviská priamu spätnú väzbu ohľadom ich uplatnenia v praxi a túto spätnú väzbu fakulta reflektuje v tvorbe nových a inovácii existujúcich študijných programov.

Ff ukf 3.jpg
FF UKF

Kontakt:

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Filozofická fakulta
Štefánikova 67
949 01  Nitra

www.ff.ukf.sk

Kompletná ponuka študijných programov na rok 2018/2019:

https://www.ff.ukf.sk/prijimacie-konanie/moznosti-studia

Termíny podávania prihlášok:

Bakalárske štúdium (denná aj externá forma) – do 31. marca 2018

Magisterské štúdium (denná aj externá forma) – do 30. apríla 2018

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X