Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Horúčka, choroba, chrípka
ilustračné: thinkstockphotos.com
22. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v Nitrianskom kraji opäť stúpla

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre opäť zverejnil štatistiku chorobnosti za uplynulý týždeň. Mnohých nepoteší, že chorobnosť opäť rastie. 

Ako uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, v 38. kalendárnom týždni bol v Nitrianskom kraji zaznamenaný nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 32,2 percent oproti predchádzajúcemu týždňu.

Celkovo bolo hlásených 5.505 ARO, z toho na chrípku a chrípke podobných ochorení hlásili lekári 510 ochorení, čo predstavuje 9,3 percenta z počtu všetkých hlásených ARO. Ako dodáva RÚVZ Nitra, predstavuje to nárast chrípky a CHPO o 44,5 percent oproti minulému kalendárnemu týždňu.

„Najvyššia vekovošpecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0 až 5 ročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 122 osôb, čo predstavuje 2,2% z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 54,9% sinusitíd (zápalov prínosových dutín), 16,4% pneumónií (zápalov pľúc) a 28,7% otitíd (zápalov stredného ucha). Ochorenia hlásilo 71% praktických lekárov pre deti a dorast a 55% lekárov pre dospelých,“ uzavrel Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X