Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vages 2.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Jazyková škola Vages
24. januára 2018 Správy NitraPR od NitraDen.skPR Diskusia()

Angličtina už dávno nie je tabu. Jej výučba však musí držať krok s dobou

(PR text) – Program Erasmus+ financovaný zo zdrojov Európskej Únie podporuje organizácie aktívne vo vzdelávaní dospelých rozvíjať sa a zvyšovať kvalitu svojej práce. Štyria pedagógovia Jazykovej školy VAGeS z Nitry sa vďaka nemu v rokoch 2016 a 2017 zúčastnili na vzdelávacích kurzoch v zahraničí.

Cieľmi projektu s názvom VAGES (Vital Active Global Educational Strategies) boli profesionalizácia fungovania organizácie a zvyšovanie odborných kompetencií a motivácie pracovníkov. Jazyková škola VAGeS sa tak snaží reagovať na meniaci sa charakter trhu práce v Nitre a jej okolí. So zahraničnými firmami prichádzajúcimi do regiónu stále viac dospelých ľudí cíti potrebu učiť sa cudzie jazyky. Je nevyhnutnosťou jazykových škôl flexibilne sa prispôsobovať novým potrebám svojich študentov. Prostredníctvom zahraničných školení chcela škola posilniť kompetencie svojich pracovníkov tak, aby „produktom“ ich pôsobenia bol vitálny, moderný, vzdelaný európsky študent, ktorý bude schopný aktívne komunikovať s celým svetom a na celom svete, a získa tak aj konkurenčnú výhodu na trhu práce.

Vages 1.jpg
Jazyková škola VAGeS

Jednotlivé kurzy

Organizácia zvolila rôzne typy školení, aby bol dopad čo najširší. Za účelom posilnenia manažérskych kompetencií absolvovala v období 21. augusta až 3. septembra 2016 kurz Management & Leadership v Regent Oxford vtedajšia metodická poradkyňa školy Dáša Meňkyová. Náplňou kurzu bolo sprostredkovanie najnovších moderných poznatkov v oblasti teórie manažmentu a vedenia tímu, a to prostredníctvom riešenia modelových situácií, autentických zadaní, reflexie, tímových aktivít či podporovaním kreatívneho a inovatívneho myslenia.

V rámci podpory začínajúcich vyučujúcich vyslala škola Ivanu Mokrášovú na kurz Language and Methodology for Teachers of English. Kurz sa konal v termíne 9. februára – 3. marca 2017 v krásnom prímorskom mestečku Scarborough v južnom Yorkshire v Anglicku.

Kurz zahŕňal najnovšie poznatky a inovatívne trendy vo vyučovaní angličtiny vychádzajúce z dynamického vývinu jazyka, metodické rady a praktické námety na vyučovanie. Účastníci mali možnosť navštíviť miestne školy a ich vyučovanie.

Vages 5.jpg
Jazyková škola VAGeS

Výber kurzu Teaching Business English v English Language Centre v Brightone, na ktorom sa od 31. júla do 11. augusta 2017 zúčastnila vyučujúca Anna Varga, reagoval na stále vyššiu potrebu nitrianskych firiem učiť sa obchodnú a podnikovú angličtinu.

Z iných cudzích jazykov bola podporená nemčina, ktorej vyučujúca Georgína Szombathová absolvovala kurz Inovatívnej metodiky v Institut Für Internationale Komunikation v Düseldorfe. Kurz sa uskutočnil koncom júla 2017.

Vages 3.jpg
Jazyková škola VAGeS

Aké sú výsledky projektu?

Projekt Jazykovej škole VAGeS napomohol v naštartovaní rozsiahlych zmien v organizácii školy s cieľom jej racionalizácie, modernizácie a elektronizácie.

Nové znalosti a skúsenosti pretavujú vyučujúci do svojich hodín a využívajú ich pri výučbe dospelých študentov ako v škole, tak v mnohých firmách v nitrianskom regióne. Prostredníctvom interných školení ich tiež predávajú ďalej ostatným kolegom. Vďaka efektu synergie tak projekt priniesol veľký kvalitatívny posun pre školu aj pre jej študentov.

Eu flag erasmus logo.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X