Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Erasmusjazykova skola kolaz.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: JŠ VAGeS
18. júna 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Lektorky v Jazykovej škole VAGeS absolvovali vzdelávacie pobyty v zahraničí a teraz sú ich hodiny lepšie

(PR článok) Jazyková škola VAGeS v Nitre bola úspešná pri získavaní financovania z programu Erasmus+. Vďaka projektu Grow Responsibly 2018 mali jej štyria učitelia možnosť zúčastniť sa metodických školení v zahraničí.

Angličtinárka Viktória Gergelyová absolvovala vzdelávací pobyt priamo v hlavnom meste v inštitúcii Regent London. „Som obohatená o mnohé nové názory, nápady, ktoré aj pravidelne využívam na hodinách. Prístup vysielajúcej aj prijímajúcej inštitúcie bol veľmi priateľský, čo dosť uľahčilo administratívnu časť a spríjemnilo pobyt. Vďaka programu Erasmus+ sa mi splnil sen a mala som možnosť navštíviť krajinu svojich snov,” hovorí o svojej skúsenosti Viktória.

Erasmusjazykova skola 2.jpg
Zdroj: JŠ VAGeS

Dominika Konkoľová sa mohla vďaka mobilite Erasmus+ zúčastniť metodického kurzu v English Language Centre v anglickom Brightone. Podľa Dominiky bolo vzdelávanie veľkým prínosom pre jej pedagogickú prax: „Celý školský rok som pravidelne využívala metódy, aktivity a hry, ktoré som sa naučila práve v UK a ktoré do istej miery okorenili moje hodiny.

V rovnakej inštitúcii absolvovala Martina Komorová špecializovaný kurz zameraný na výučbu business angličtiny, ktorá je dnes tak žiadanou medzi pracujúcou dospelou populáciou. Počas kurzu sa naučila využívať nové trendy vo vyučovaní špecializovanej angličtiny. Teraz je vďaka kurzu jej výučba efektívnejšia a lepšia. „Aj prestávky medzi hodinami sme s naším lektorom využili na bohaté rozhovory na business témy a diskusie o politickej situácii v Európe a vo Veľkej Británii,” hovorí o svojom kurze Martina.

Erasmusjazykova skola 3.jpg
Zdroj: JŠ VAGeS

Španielčinárka Janka Sáričková zase navštívila španielsku Malagu, kde sa zúčastnila metodického seminára v Alhambra Insituto. „Erasmus pobyt v Španielsku bol pre mňa veľmi obohacujúci tak po odbornej, ako i osobnej stránke. Naučila som sa nové postupy učenia španielčiny a spoznala som veľmi zaujímavých ľudí,” zhodnotila svoju skúsenosť zo Španielska Janka.

Erasmusjazykova skola 4.jpg
Zdroj: JŠ VAGeS

Absolvovanie kurzov pomohlo vyučujúcim rozvíjať svoje odborné a osobné zručnosti a naučiť sa od kolegov z Európy, akým spôsobom čeliť spoločným výzvam v oblasti vzdelávania. O svoje nové znalosti a skúsenosti sa podelili s kolegami na interných seminároch v Jazykovej škole VAGeS. O inovatívnych aktivitách použiteľných vo vzdelávaní dospelých sa tak dozvedelo ďalších približne 15 vyučujúcich. Okrem toho, že si kolegyne zo zahraničia priniesli množstvo nových znalostí týkajúcich sa výučby, priniesli aj inšpiráciu pre lepšiu organizáciu školy ako celku.

„Pre mňa bol zaujímavý napríklad systém zdieľania znalostí, metód a aktivít, ktorý používajú v španielskej škole Alhambra Instituto. Niečo podobné plánujeme zaviesť aj v našej škole,” hovorí riaditeľka Vages-grow, n.o., prevádzkovateľa Jazykovej školy VAGeS, Ing. Mgr. Ivana Bytelová. Projekt bol financovaný v rámci Kľúčovej akcie 1 a jej hlavným cieľom je podpora mobility.

Erasmusjazykova skola 1.jpg
Zdroj: JŠ VAGeS

Prostredníctvom Kľúčovej akcie 1 je možné získať financovanie na realizovanie mobility jednotlivcov alebo skupín, ktorých výsledkom je zlepšenie zručností, zvýšenie šance zamestnať sa a nadobudnutie nových poznatkov o iných kultúrach. Cieľom je, aby zamestnanci získali hodnotné skúsenosti v oblasti európskeho vzdelávania. Získané poznatky a skúsenosti následne tak môžu aplikovať na národnej úrovni.

Erasmus .jpg
Erasmus+

Erasmus+ je programom Európskej únie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport s rozpočtom 14,7 miliárd EUR na obdobie rokov 2014 až 2020. Na Slovensku je program administrovaný organizáciami SAAIC (v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy) a Iuventa (v oblasti mládeže a športu). Viac informácií o možnostiach finančnej podpory projektov nájdete na stránke Erasmus+.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X