Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdroj: https://www.google.com/maps
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
1. decembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Aj vy môžete ovplyvniť dopravnú situáciu v Nitre a okolí

Mesto Nitra na svojej stránke zverejnilo prvé stupne strategického dokumentu ku plánu udržateľnej mobility (PUM). Súbežne prebiehali rôzne typy prieskumov dopravnej situácie v meste počas septembra a októbra.

Cieľom dopravných prieskumov je zistenie podrobných informácií o dopravnom správaní obyvateľov, o intenzitách automobilovej dopravy, o počtoch prepravených osôb v hromadnej doprave a ďalších dôležitých údajoch.

Ďalším krokom pre PUM, ktorý po zbere dát a prieskume nasleduje je vytvorenie dopravného modelu. V tomto kroku sa bude plánovať a navrhovať zefektívnenie dopravy nielen v meste, ale aj v okolitých obciach, pričom sa bude počítať aj s budúcim zaťažením ciest.

Hlavným cieľom PUM by malo byť vytváranie podmienok pre rozvoj kvalitnej dopravnej infraštruktúry, ktorá dostatočne uspokojí nároky všetkých účastníkov prepravy. Vytvárať by mal aj predpoklady pre znižovanie emisií, hluku a iných škodlivých látok v súlade s európskymi právnymi predpismi. V konečnom dôsledku by malo byť viditeľné zlepšenie životného prostredia, rozvíjanie existujúcej siete ucelených trás pre nemotorovú dopravu aj prepojenie dôležitých cieľov ciest (bývanie – práca/škola, rekreačné trasy).

Snahou v rámci PUM je aj zvyšovať podiel MHD v deľbe prepravnej práce, čiže neustále zvyšovať kvalitu MHD, najmä ponuku, spoľahlivosť, bezpečnosť, cestovnú rýchlosť, dynamickú preferenciu MHD na svetelne riadených križovatkách.

Mesto pripomína obyvateľom, že sa tak isto môžu zapojiť do pripomienkovania na email – [email protected] do 10. decembra. Viac informácií nájdete na stránke mesta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X