Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Promócie UKF
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Lubo Balko - koláž Nitradeň
18. júna 2022 Správy Nitra od NitraDen.skTS Diskusia()

Absolventov Univerzity tretieho veku čakajú promócie, seniori sa vzdelávali v 16 programoch

Tento rok si vysokoškolský diplom odnesie viac ako 100 absolventov. Promócie sa budú konať pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre (UKF).

Chuť vzdelávať sa neopúšťa ani ľudí, ktorí nemajú už zrovna 20 rokov. Reč je o Univerzite tretieho veku, ktorú mali možnosť navštevovať aj tento rok nitrianski seniori.

Absolventi musia pred promóciami splniť niekoľko podmienok. Čaká ich ukončenie štúdia v podobe obhajoby záverečných prác a niektorí ich musia taktiež vystaviť.

Anglický jazyk či ľudové remeslá

Výučba prebiehala v 16 vzdelávacích programoch. Seniori sa dozvedeli viac o informačných technológiách, drahých kameňoch a kovoch, ľudových remeslách, psychológii tretieho veku či celostnom prístupe k človeku.

Na svoje si prišli i záujemcovia o cudzie jazyky – mohli sa učiť anglický jazyk pre začiatočníkov, mierne pokročilých a taktiež nemecký jazyk pre začiatočníkov a mierne pokročilých.

Kreatívne duše potešili dejiny výtvarného umenia a výtvarnej tvorby, tanec v živote seniora či digitálna fotografia a kamera. Jedným z programov bol židovský kultúrný fenomén v stredoeurópskom kontexte.

Promócie UKF
Absolventov čakajú promócie.Foto: Lubo Balko

Vystavenie záverečných prác

Seniori musia obhájiť záverečné práce pod gesciou jednotlivých garantov vzdelávacích programov. Ak študovali prakticky alebo umelecky orientovaný vzdelávací program, je potrebná prezentácia záverečnej práce na výstave.

Promócie UKF
Absolventská výstava záverečných prác.Foto: Lubo Balko

Práce absolventov nádete v Galérii Univerzum Pedagogickej fakulty UKF. Títo seniori sa vzdelávali v odboroch dejiny výtvarného umenia a výtvarná tvorba, ľudové remeslá a digitálna fotografia a kamera.

Výstavu otvorí vernisáž v utorok 21. júna o 14.30 hod. Verejnosť si môže práce prezrieť do štvrtka 30. júna od pondelka do piatka a to v čase 8.00 hod. – 17.00 hod.

Promócie UKF
Absolventská výstava záverečných prác.Foto: Lubo Balko
UKF
Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X