Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fzki 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: FZKI
7. marca 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Absolventi nitrianskej univerzity budú uznávaní v celej Európe

V dnešnom prepojenom svete nie je nezvyčajné, že mladí ľudia si hľadajú prácu i v zahraničí. Kvalifikovaní technickí absolventi z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre to budú mať o niečo jednoduchšie.

Európsky monitorovací komitét FEANI totiž rozhodol o zaradení FZKI do Indexu FEANI. Je to doklad o kvalite absolventa technickej univerzity pre zahraničné firmy. Uvedeným faktom sa otvára možnosť pre absolventov fakulty s minimálne dvojročnou praxou a znalosťou svetového jazyka na úrovni štátnej skúšky uchádzať sa o titul európsky inžinier. Euroinžinier, skrátene EUR ING, označuje európsky ekvivalent technického vysokoškolského vzdelania, podporeného zodpovedajúcou praxou a morálnymi hodnotami jeho nositeľa.
Znamená garanciu odbornej a spoločenskej kvality inžiniera Európy.

Fzki 2.jpg
ilustračné: FZKI

Titul EUR ING, je potvrdením profesijnej zdatnosti aj tých slovenských inžinierov, ktorí sa uchádzajú o zamestnanie v inej krajine (aj mimo Európy), než v ktorej absolvovali vysokoškolské štúdium. Certifikát EUR ING vyriešil problém vzájomného uznávania profesijnej kvalifikácie a umožňuje neobmedzenú mobilitu inžinierov v Európe a vo svete.

Titul môže absolventom pomôcť pri výbere zamestnania v štátoch Európskej únie, a tiež k dynamickému kariérnemu rastu. Európske firmy zverejňujú počet svojich euroinžinierov, ako doklad kvality manažmentu firmy a jeho schopnosti uplatniť sa na trhu a pri propagácií svojich výrobkov. Titul EUR ING sa môže oficiálne uvádzať za menom. Udelenie titulu nevyžaduje dodatočné skúšky žiadneho druhu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X