Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zdruzenie_storm_oslava.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Združenie Storm
25. mája 2017 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Združenie STORM pomáha v Nitre už 15 rokov, nedávno oslavovalo narodeniny

V piatok 12. mája sa naplnilo kultúrno-komunitné centrum Hidepark v Nitre množstvom dobrých ľudí, ktorí veria v myšlienku prevencie a osvety. Spoločne so súčasnými odborníkmi Združenia STORM oslavovali 15 rokov jeho pôsobenia na Slovensku.

Združenie pracuje v oblasti primárnej a sekundárnej prevencie a cieľavedome prepája potreby komunity najrizikovejších obyvateľov s možnosťami priamej pomoci či sprostredkovania pomoci iných inštitúcií.

„Za 15 rokov sa Združenie STORM výrazne posunulo. Na začiatku sme boli vnímaní viac ako študentská iniciatíva, ale teraz sme už etablovaná organizácia, v ktorej pracujú odborníci a má premyslený koncept pomoci rôznym cieľovým skupinám. Pracujeme nielen s mládežou, ktorá je ohrozená záškoláctvom, experimentovaním s drogami či domácimi alebo vzťahovými problémami. Venujeme sa aj ľuďom, ktorí reálne drogy užívajú a môžu tým ohroziť nielen svoje zdravie, ale aj zdravie komunity, v ktorej sa pohybujú. Chceme chrániť verejnosť rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je aj likvidácia použitých ihiel, ktorých sme doteraz vyzbierali skoro 800 000,“ hovorí súčasná štatutárna zástupkyňa združenia Andrea Hugáňová.

Storm_oslava_narodenin 2.jpg
Združenie Storm

Okrem poradenskej práce s klientmi sa pracovníci venujú aj všeobecnej osvetovej činnosti. Chodia na hudobné či tanečné festivaly, verejné podujatia a akcie, kde sa môžu bežní ľudia dozvedieť viac o drogách či inom rizikovom správaní.

„Združenie STORM je pre mňa nahromadené množstvo energie ľudí, ktorí sa v ňom za tie roky vystriedali s odhodlaním robiť veci inak a čo najlepšie. A to všetko pre ľudí, ktorí aj keď sa správajú rizikovo, snažia sa robiť vo svojom živote kroky vpred,“ spomína na roky praxe Magdaléna Halásová.

Storm_oslava_narodenin 4.jpg
Združenie Storm

Na narodeninovej oslave sa preto nielen spomínalo, ale aj hovorilo o víziách. Pretože Slovensko je krajina ako stvorená na sebarealizáciu. Je tu veľa priestoru veci a okolnosti meniť.
„Neboli by sme tým, čím sme, keby pri začiatkoch nestáli húževnatí, tvoriví a najmä nadchnutí ľudia. Janka, Mirka, Danka a množstvo ostatných. A to udalo smer celému nášmu ďalšiemu vývoju. V združení skutočne pracovali a pracujú vynikajúci ľudia, ktorým záleží na Slovensku a profesiu sociálneho poradcu vnímajú ako povolanie. A zato som im veľmi vďačná a vážim si ich,“ dodáva Hugáňová.

Storm_oslava_narodenin 5.jpg
Združenie Storm

Oslava prebehla so všetkým, čo k tomu patrí. Odovzdávali sa darčeky, krájala torta, spoločne sa fotilo a hrala dobrá hudba v podaní kapely HASH. Okrem toho pracovníci zasadili strom lipu ako dar od organizácie Cuketa. Nielen pre Združenie STORM ale aj pre budúce generácie. Nech spoločne ďalej rastú a rozvíjajú sa.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X