Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
0a7aad43 3719 41a7 a858 3afd22a8febe.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto: pixabay.com
6. októbra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Zaujalo nás: Na Klokočine majú pribudnúť hojdacie siete aj piknikové stoly

Najväčšie nitrianske sídlisko Klokočina by sa malo dočkať skultúrnenia niektorých svojich priestorov.

Mesto plánuje zrevitalizovať vnútrobloky ulíc Mikovíniho a Tokajská. Na dva projekty žiada peniaze z fondov Európskej únie, každý bude stáť zhruba 53-tisíc eur. Územie vnútrobloku Mikovíniho je ohraničené ulicami Hviezdoslavova, Bazovského a Mikovíniho. Projekt rieši plochu 13 885 metrov štvorcových. Pribudnúť tu majú závesné hojdacie siete, sedacie bloky z agátového dreva, záhony trvaliek a travín, ako aj 22 nových listnatých stromov. „Najkrajnejšia plocha lúky od Bazovského ulice bude „motýliou lúkou“. Celoročne bude ponechaná bez kosby, čím sa podporí jej pestrosť ako i pastva pre najrôznejšie druhy hmyzu,“ popisuje radnica projekt. Motýlia lúka zaberie plochu 350 metrov štvorcových. Novinkou budú aj tri informačné tabule – Mestská kvetinová lúka, Ako vytvoriť lúku v meste? a Motýlia lúka.

V „mestskej lúke“ budú vykosením priznané vychodené pešie chodníčky naprieč územím. Vykosené kruhy s drevenými blokmi na sedenie či ležanie poslúžia na oddych. „Návštevník, ktorý bude chcieť byť bezprostredne obklopený lúčnym porastom, vojde do týchto kruhov a vychutná si blízkosť prírodného prostredia. Rovnako si na týchto plochách môžu obyvatelia rozložiť deky či lehátka a vychutnať si slnenie či piknik s priateľmi,“ opísalo mesto.

Projekt regenerácie vnútrobloku Tokajská rieši územie s plochou 13 930 metrov štvorcových. Mesto tu chce vysadiť 93 nových stromov, 1155 nových krovov a 30 popínavých rastlín. Súčasný trávnik plánuje rozšíriť o desať metrov štvorcových. Pribudnúť má aj 19 lavičiek, dva odpadkové koše a päť piknikových stolov s lavicami. Zeleň vizuálne rozčlení priestor na tri zóny. Prvou bude centrálna oddychová zóna s pergolou a lavičkami, výsadbou stromov a krov, druhou oddychová zóna s piknikovými stolmi a stromami. V tretej, športovej zóne, bude trávnik pre kolektívne športy, ďalšie piknikové stoly a stromy. V prípade schválenia príspevkov z eurofondov plánuje mesto projekty spolufinancovať celkovou sumou 5 337 eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X