Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Novozámocká
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné foto: maps.google.com
24. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Základná škola s materskou na Novozámockej sa dočká opráv, mesto zaplatí necelých 100-tisíc eur

Základná škola s materskou školou na Novozámockej ulici sa dočká opráv, mesto dá zrekonštruovať otvory a konštrukčné výplne školy (triedy ZŠ).

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, dôjde čoskoro k oprave na Novozámockej. Ako uvádza dokument, opravovať bude firma Best Door, s.r.o., a to na základe cenovej ponuky, ktorú doručila mestu 4. apríla 2018.

Firma má na začatie prác lehotu do desiatich dní od výzvy objednávateľa, teda mesta Nitra, pričom termín ukončenia je stanovený do júla tohto roka.

Firma za opravu otvorov a konštrukčných výplní na škole zinkasuje 81.957,90 eur bez DPH. Po prirátaní platnej dane, ktorá v tomto prípade predstavuje sumu 16.391,58 eur, sa tak celková hodnota diela vyšplhá na 98.349,48 eur.

Ako sa píše v zmluve: „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy.“

Záručná doba na zrekonštruované časti bola stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. V zmluve sú zakotvené aj podmienky na odstúpenie od zmluvy, riešenie sporov, zmluvné pokuty či to, ako sa budú riešiť prípadné náhrady škôd a nákladov.

Podľa cenovej ponuky budú na školu osadené plastové okná a dvere, ktoré sú nemeckého pôvodu. Do rozpočtu necelých 100-tisíc eur sa zmestili aj interiérové celotieniace žalúzie, vonkajšie i vnútorné parapety a ďalšie nevyhnutné úkony k vyhotoveniu diela.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X