Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Výstavy Lignumexpo & Les
SITA Lignumexpo - otvorenie 19. medzinárodného veľtrhu strojov, nástrojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel a Les - 15. medzinárodnej lesníckej výstavy. Nitra, 30. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran
27. septembra 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Začína sa medzinárodný veľtrh Lignumexpo – Les 2016, potrvá do piatka

Štyri posledné septembrové dni budú v Nitre patriť veľtrhu Lignumexpo – Les. Jeseň na výstavisku prinesie odbornej i širokej verejnosti medzinárodný veľtrh strojov, nástrojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel s názvom Lignumexpo, ktorého súčasťou bude medzinárodná lesnícka výstava Les.

Pripravené sú odborné semináre zamerané na situáciu v drevárskom a nábytkárskom priemysle na Slovensku, inováciu technológií povrchových úprav v drevárskom a nábytkárskom priemysle pomocou robotov, techniku pre ručné povrchové úpravy striekaním, a tiež na ochranné prvky lakovní, filtre, technológiu zariadení na čistenie ovzdušia a vôd.

Medzinárodný veľtrh Lignumexpo svojim sprievodným programom obohatí účastníkov o poznatky z oblasti vývoja lesného hospodárstva a modernizácie drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu. Je to v súčasnosti jediná výrobcami využívaná forma na vzdelávanie a získavanie informácií z daného odvetvia na našom území.

Podobne ako pred dvoma rokmi sa bude veľtrh konať v pavilónoch A, B, C, F a na voľnej ploche E zaberie viac ako dvanásťtisíc metrov štvorcových. Svoju účasť opäť prisľúbili významné slovenské i zahraničné firmy.

Aktuálne 20. ročník veľtrhu Lignumexpo a 16. ročník výstavy Les bude obohatený o spoluprácu so Stihl Timbersports. Pôjde o súťaže v rúbaní dreva, ktoré sú celosvetovo populárne už dlhé roky. Rovnako sa návštevníci môžu tešiť aj na Show Martina Komárka, viacnásobného majstra Európy, vicemajstra sveta a držiteľa svetových i európskych rekordov za vyrezávanie sôch motorovou pílou.

Výstavisko Agrokomplex bude počas veľtrhu prístupné 27. až 29. septembra od 9. do 17. hodiny a 30. septembra od 9. do 15. hodiny. Nenechajte si ujsť jedinečný veľtrh Lignumexpo – Les, ktorý naozaj ocení nielen odborná, ale aj široká verejnosť. Príďte sa presvedčiť o tom, že aj drevársky priemysel sa neustále posúva vpred a najnovšie technológie či stroje a zariadenia držia krok s dobou a predznamenávajú priaznivú budúcnosť celého odvetvia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X