Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lignumexpo - otvorenie 19. medzinárodného veľtrhu strojov, nástrojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel a Les - 15. medzinárodnej lesníckej výstavy. Nitra, 30. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran
SITA
17. septembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Veľtrh Lignumexpo a 17. ročník výstavy Les odštartujú v utorok

Veľtrh Lignumexpo-Les sa koná v dvojročnom cykle a tvorí najdôležitejšiu slovenskú akciu s témou dreva v najširšom ponímaní. Od pestovania lesa, ťažby a približovania dreva až po finalizáciu atraktívnych stavebno-stolárskych a nábytkárskych výrobkov z dreva. Výstava potrvá do piatka 21. septembra do 15. hodiny.

Rozsah výstavy v pavilónoch A, B, F a na voľnej ploche E zaberie viac ako 12-tisíc metrov štvorcových a svoju účasť opäť prisľúbili významné slovenské i zahraničné firmy. Medzi inými sú to najmä Centroglob, s.r.o., Košice; Excellent CD, s.r.o., Zvolen; Felder Group SK, Zlaté Moravce; Italcomma Slovakia, s.r.o., Žilina; Král, s.r.o., Žilina; Lesy SR, š.p. Banská Bystrica, Bras, s.r.o., Teplička nad Váhom.

Lignumexpo 2018

Tento rok bude časť expozícií veľtrhu Lignumexpo 2018 orientovaná na prezentáciu výrobcov a dodávateľov strojov, nástrojov, zariadení, výrobkov pre drevársky a nábytkársky priemysel i technológií na spracovanie dreva. Druhá časť veľtrhu bude výstavou strojov pre stolárske a nábytkárske prevádzky aj piliarske a lesné ťažobné mechanizmy. Väčšina exponátov – strojov pre stolárske a nábytkárske prevádzky, piliarske a lesné ťažobné mechanizmy – bude počas výstavy v prevádzke a budúci užívatelia môžu priamo posúdiť ich technické parametre a konkrétne využitie.

Prezentácia výrobných technológií domácich aj zahraničných výrobcov pre drevospracujúci priemysel bude predstavená v pavilónoch A, B a F, vrátane priľahlých voľných plôch. LES Lesné hospodárstvo je pevnou súčasťou drevárskeho a nábytkárskeho priemyslu. Výstava Les bude komplexnou prezentáciou lesníckych činností, strojov a materiálov pre lesné hospodárstvo, semenárstva a pestovania lesa. Výstava sa predstaví ako v pavilóne F, tak i na voľnej ploche E. Jej neoddeliteľnou súčasťou bude prezentácia štátnych a súkromných lesných spoločností, ako i predaj doplnkov pre lesníkov a poľovníkov.

Sprievodné podujatia

Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu sa stali odborné sprievodné podujatia, na ktorých sa prezentujú aktuálne poznatky z oblasti vývoja lesného hospodárstva a modernizácie drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu. Je to jedinečná forma využívaná výrobcami na vzdelávanie a získavanie informácií. Široký odborný program umožní už tradične realizovať potrebnú odbornú diskusiu medzi drevármi, nábytkármi a výrobcami stavebno-stolárskych výrobkov navzájom, ako i s dodávateľmi dreva – lesníkmi.

Medzinárodná odborná hodnotiteľská komisia ocení aj tento rok cenou Lignumexpo – Les 2018 progresívne výrobky – stroje, materiály, náradie a vybrané drevárske výrobky v súťaži o Ceny veľtrhu a výstav v jednotlivých kategóriách, a to budú: Lesné hospodárstvo, Lesnícke stroje a zariadenia, Stroje na obrábanie a tvárnenie dreva, Ručné stroje a náradie, Technológie a stroje na povrchovú úpravu, Materiály pre výrobu nábytku a stavebno-stolárskych a ostatných výrobkov z dreva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X