Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pozvanka wandering wondering.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre
10. mája 2019 Správy NitraPR od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Výstavu Zuzany Bobovskej Boškovej s názvom Wandering / Wondering najbližšie uvidíte v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre

Autorka výstavy tvorí už niekoľko rokov a jej hlavným motívom je príroda. Pri tvorbe využíva maľbu, grafiku, či tapisérie.

Umelecké začiatky autorky siahajú do polovice 70. rokov 20. storočia, pričom individuálne maliarske štúdiá absolvovala pod vedením významných slovenských maliarov Juraja Šútovského, Júliusa Kollera, Kataríny Kuzmovej a Dezidera Castiglione.

Hlavným motívom výstavy, ale i tvorby umelkyne, je príroda. Toto umelecké zanietenie a zameranie nachádzame i v tvorbe maliarky, grafičky, autorky netkanej tapisérie – art protisu. Čisto, úprimne, veristicky zobrazuje čarovné prírodné scenérie kútov svojej domoviny. Prostredníctvom diel ponúka svoj tichý rozhovor s krajinou v rȏznych ročných obdobiach. V spȏsobe maľby vychádza z realistického základu, ktorú podfarbuje lyrickým až poetizujúcim prednesom. Vo figurálnych kompozíciách postrehneme personifikáciu námetu.

Zuzana Bobovská Bošková sa prezentovala na samostatných i kolektívnych výstavách na Slovensku i v zahraničí. Pravidelne sa zúčastňuje krajinárskych plenérov, ktoré i sama organizuje a je členkou Umeleckej besedy slovenskej. Jej diela sa nachádzajú v akvizičných fondoch i súkromných zbierkach na Slovensku i v zahraničí. Za svoju maliarsku a grafickú tvorbu do súčasného obdobia získala viacero významných ocenení.

Výstava v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre potrvá do 28. júna.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X