Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hrob
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
27. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na vojenskom cintoríne v Nitre zrekonštruujú hroby, cena za čistenie sa vyšplhá na viac než 5-tisíc eur

Vojenské hroby, ktoré sa nachádzajú na cintoríne v Mlynárciach, sa dočkajú rekonštrukcie. Podľa zmluvy však pôjde len o očistenie a nie o opravy zjavných chýb.

Mesto Nitra dá zrekonštruovať hroby na vojenskom cintoríne, ktorý sa nachádza v časti Mlynárce. Stane sa tak na základe cenovej ponuky, ktorú mestu doručil Jiří Ptáček dňa 27. septembra 2016.

Podľa uvedenej zmluvy Ptáček zrekonštruuje 40 vojenských hrobov najneskôr do konca tohto roka. Cena za zhotovenie všetkých prác a dodávok bola určená na 5160,52 eur, „z čoho sumu 5156,52 eur tvorí transfer MV SR na rok 2016 a 4 eurá tvoria vlastné finančné prostriedky mesta,“ spresňuje zmluva.

„Cena zahŕňa všetky náklady (vrátane dopravy, poistenia, vypracovania dokladu o odbornej prehliadke – protokolu a podobne) a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu dohodnutých prác,“ uvádza dokument.

Ptáček sa podpisom zmluvy zaviazal, že na mieste výkonu prác bude dodržiavať poriadok a čistotu a taktiež, že na svoje náklady odstráni všetky nečistoty a odpady vzniknuté v súvislosti s výkonom prác.

Ako uvádza zmluva: „Záručná doba je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela“.

Vojenské hroby sa budú čistiť suchým ľadom a v rozpočte je zarátané aj nanesenie ochranného náteru. Ako informuje ponuka od zhotoviteľa, kompletná práca bude v sebe zahŕňať nasledovné kroky: hrubé očistenie hrobu, základné čistenie hrobu pomocou technológie suchého ľadu a nanesenie ochranného náteru.

Nakoľko ide o čistenie v exteriéri, podľa Jiřího Ptáčka sa čistenie vykoná iba za priaznivého počasia. „Za dažďa, sneženia, silných nárazových vetrov, nízkych či vysokých teplôt nebude možné z bezpečnostných dôvodov realizovať čistenie. Do čistenia a nanesenia ochranného náteru nespadá oprava prasklín, chýbajúcich častí, či inak poškodených hrobov vplyvom času alebo vandalizmu,“ dopĺňa dokument priložený k zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X