Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
volby-prezident-nitra-ilustracna-sita.jpg
Foto: SITA/Martin Havran
8. februára 2024 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Viete, ako získať hlasovací preukaz na prezidentské voľby? Môžete vďaka nemu voliť mimo svojho trvalého bydliska

Získajte svoj hlasovací preukaz na prezidentské voľby 2024 a zúčastnite sa hlasovania kdekoľvek na Slovensku. Článok vám poskytne informácie o tom, ako požiadať o hlasovací preukaz a aké termíny treba dodržať.

Blíži sa termín prezidentských volieb, tak už vznikla možnosť pre ľudí, ktorý sa ich nemôžu zúčastniť vo svojom mieste bydliska. Ak nemôžete voliť vo vašom mieste bydliska, môžete si vybaviť hlasovací preukaz.

Vďaka hlasovaciemu preukazu tak môžete voliť v deň prezidentských volieb kdekoľvek na Slovensku. Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 23. marca a druhé kolo v sobotu 6. apríla.

Viete, ako požiadať o hlasovací preukaz? Máte niekoľko možností, a to osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby. V tomto prípade stačí prísť do námietkovej kancelárie Mestského úradu najneskôr v piatok 22. marca pre prvé kolo volieb a najneskôr v piatok 5. apríla pre druhé kolo volieb.

Hlasovací preukaz si môžete vybaviť aj elektronicky. Pošlite žiadosť o vystavenie na emailovú adresu [email protected]. Rovnako oň môžete požiadať listinne. Adresujte ju na Mestský úrad v Nitre, Referát právny a vymáhania pohľadávok, Štefánikova trieda 60, 950 06 Nitra.

Ak si vyberiete elektronickú alebo listinnú formu, žiadosť je potrebné zaslať do 4. marca pre prvé kolo volieb a do 14. marca pre druhé kolo volieb. Viac informácií a formulár žiadosti nájdete na tejto stránke mesta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X