Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mesto, Chrenová, výhľad, hrad
ilustračné: SITA
11. decembra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Vďaka iniciatíve Mestské zásahy vznikli desiatky projektov!

Ľudia budú môcť hlasovať na webovej stránke a organizátori predstavia projekty aj na výstave v nitrianskej Synagóge
NITRA 12. decembra – Do projektu Mestské zásahy v Nitre sa prihlásilo 54 ľudí so svojimi nápadmi a návrhmi, čo v meste zlepšiť. Ľudia budú môcť hlasovať za tie najlepšie na webovej stránke www.zasahy.sk od 19. decembra, keď organizátori predstavia projekty v nitrianskej Synagóge. S iniciatívou prišiel hlavný architekt Nitry Jozef Hrozenský. Ako uviedol, hlavnou ideou projektu Mestské zásahy je nájsť a riešiť v rámci mesta a jeho okolia problematické alebo nevyužité priestory. „Záujem nás prekvapil. Dostali sme návrhy nielen od architektov, ale aj nearchitektov. Potvrdilo sa nám, že sú ľudia, ktorým verejný priestor a mesto, v ktorom žijú, nie je ľahostajný,“ dodal Hrozenský. Súčasťou otvorenia výstavy v Synagóge bude predstavenie projektov autormi a krst publikácie Mestské zásahy Nitra 2013.

Iniciatíva Mestské zásahy priniesla pre Nitru 54 projektov, v rámci ktorých architekti, dizajnéri a aktivisti vypracovali riešenia pre rôzne priestory a lokality, ktoré sú z nejakého dôvodu problematické, prípadne ich potenciál nie je plne využitý. Autormi konceptu Mestské zásahy sú architekti Matúš Vallo a Oliver Sadovský, ktorý v roku 2008 pripravili prvý ročník tohto projektu a spolu s kolegami priniesli takmer 40 projektov pre Bratislavu. Neskôr sa táto idea ujala aj v ďalších mestách na Slovensku a v susednej Českej republike. Tento rok sa k nim pridala aj Nitra.
Všetky nápady na zlepšenie prostredia a života v tomto meste budú predstavené na slávnostnej vernisáži, ktorá bude 19. decembra v nitrianskej Synagóge. Súčasťou otvorenia výstavy bude predstavenie projektov samotnými autormi a krst publikácie Mestské Zásahy Nitra 2013. Všetky projekty budú od tohto večera prístupné aj na stránke www.zasahy.sk, kde bude možné hlasovať za najlepší projekt. „Mestské zásahy ponúkajú niekoľko možností ako meniť mesto k lepšiemu. Ale aj tie najlepšie projekty zostanú prázdne, ak im nedáme dušu, ak ich nebudeme používať a ak nebudú súčasťou nášho každodenného života. To či naozaj k týmto zmenám dôjde je aj na nás, obyvateľoch mesta,“ pripomínajú organizátori podujatia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X