Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Závod, výrobná hala
ilustračné: SITA
19. septembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

V strednej odbornej škole vznikne regionálne tréningové centrum pre Jaguar

Investície za štyri milióny eur čakajú v najbližších piatich rokoch Strednú odbornú školu na Novozámockej ulici v Nitre. Škola bude pripravovať študentov na prácu v automobilke Jaguar Land Rover a v ďalších firmách v priemyselnom parku.

Časť investícií pôjde na vybavenie, časť do vnútorného majetku a zároveň pri škole vznikne regionálne tréningové centrum, kde študenti absolvujú praktickú časť výučby. Na základe rozhodnutia poslancov Nitrianskeho samosprávneho kraja má škola od 1. septembra nového zriaďovateľa – spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA), budova školy aj so zariadením zostali v majetku kraja a štúdium je naďalej bezplatné.

Ako povedal na slávnostnom otvorení nového školského roka predseda predstavenstva DSA Marek Nikel, nový zriaďovateľ sa chce výraznejšie venovať skvalitneniu praktickej časti výučby v systéme duálneho vzdelávania. Preto sa sústredí na spoluprácu s firmami v nitrianskom priemyselnom parku a osobitne s automobilkou Jaguar Land Rover. Plánuje postaviť priamo na pozemku školy regionálne tréningové centrum, ktorého výstavba sa začne už v tomto školskom roku. Vybavené bude špičkovými prístrojmi a zariadeniami pre praktickú výučbu profesií, ktoré v súčasnosti i v najbližšej budúcnosti bude potrebovať automobilový priemysel. Konkrétne pôjde o oblasti pneumatiky, hydrauliky, elektronicky riadiacich systémov, programovania priemyselných počítačov a robotiky.

Tréningové centrum tak umožní nielen kvalitné, ale najmä na požiadavky praxe orientované štúdium, povedal Nikel. „V našej Strednej odbornej škole polytechnickej v Nitre budeme pripravovať pre Jaguar Land Rover predovšetkým študentov v študijnom odbore mechatronik, ročne počítame s približne 50 absolventmi,“ doplnil riaditeľ pre komunikáciu DSA Slavomír Maličkay.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X