Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Závod, výrobná hala
ilustračné: SITA
19. septembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk

V strednej odbornej škole vznikne regionálne tréningové centrum pre Jaguar

Investície za štyri milióny eur čakajú v najbližších piatich rokoch Strednú odbornú školu na Novozámockej ulici v Nitre. Škola bude pripravovať študentov na prácu v automobilke Jaguar Land Rover a v ďalších firmách v priemyselnom parku.

Časť investícií pôjde na vybavenie, časť do vnútorného majetku a zároveň pri škole vznikne regionálne tréningové centrum, kde študenti absolvujú praktickú časť výučby. Na základe rozhodnutia poslancov Nitrianskeho samosprávneho kraja má škola od 1. septembra nového zriaďovateľa – spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA), budova školy aj so zariadením zostali v majetku kraja a štúdium je naďalej bezplatné.

Ako povedal na slávnostnom otvorení nového školského roka predseda predstavenstva DSA Marek Nikel, nový zriaďovateľ sa chce výraznejšie venovať skvalitneniu praktickej časti výučby v systéme duálneho vzdelávania. Preto sa sústredí na spoluprácu s firmami v nitrianskom priemyselnom parku a osobitne s automobilkou Jaguar Land Rover. Plánuje postaviť priamo na pozemku školy regionálne tréningové centrum, ktorého výstavba sa začne už v tomto školskom roku. Vybavené bude špičkovými prístrojmi a zariadeniami pre praktickú výučbu profesií, ktoré v súčasnosti i v najbližšej budúcnosti bude potrebovať automobilový priemysel. Konkrétne pôjde o oblasti pneumatiky, hydrauliky, elektronicky riadiacich systémov, programovania priemyselných počítačov a robotiky.

Tréningové centrum tak umožní nielen kvalitné, ale najmä na požiadavky praxe orientované štúdium, povedal Nikel. „V našej Strednej odbornej škole polytechnickej v Nitre budeme pripravovať pre Jaguar Land Rover predovšetkým študentov v študijnom odbore mechatronik, ročne počítame s približne 50 absolventmi,“ doplnil riaditeľ pre komunikáciu DSA Slavomír Maličkay.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X