Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetovy den vody miro jaros.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Canva, www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
21. marca 2024 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V Nitrianskom kraji sa uskutočnia oslavy Svetového dňa vody. V týchto mestách vás čaká bohatý program

Po celý deň bude tiež v každom menovanom meste pre všetkých návštevníkov pripravený pestrý program.

Svetový deň vody 2024 nám pripomína dôležitosť vody nielen v základe života, ale aj ako kľúčového faktora v medzinárodnej spolupráci a mieri. Oslavy tohto dňa prinášajú dôraz na zodpovedný prístup k vodným zdrojom a potrebu spoločnej snahy o ich udržateľné riadenie.

V rámci tejto iniciatívy Západoslovenská vodárenská spoločnosť poskytne praktickú pomoc miestnym obyvateľom. Laboratóriá ZsVS budú vykonávať bezplatné orientačné vyšetrenia vzoriek vody z domácich studní na celkovú tvrdosť a dusičnany. Toto vyšetrenie umožní ľuďom zistiť, či je voda, ktorú používajú, vhodná na pitie, čo je zvlášť dôležité pre ich zdravie a bezpečnosť.

Vyšetrenie je jednoduché a bezplatné. Stačí priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši opláchnutej odoberanou vodou. Laboratórne vyšetrenie sa bude vykonávať na rôznych miestach a časoch konania osláv Svetového dňa vody vo vybraných lokalitách.

Oslavy Svetového dňa vody budú prebiehať v niekoľkých mestách, v Topoľčanoch, Želiezovciach, Vrábľoch a Nových Zámkoch. V týchto mestách Nitrianskeho kraja budú mať obyvatelia možnosť získať odborné informácie o kvalite ich vody a zároveň podporiť myšlienku mieru a spolupráce prostredníctvom témy vody. Po celý deň bude tiež v každom menovanom meste pre všetkých návštevníkov pripravený pestrý program.

V Topoľčanoch vás dokonca čaká celoslovenská premiéra detskej pesničky Na vode nám záleží, ktorú vodárne vytvorili v spolupráci s interpretom Mirom Jarošom. Tiež bude uvedená do života aj kniha Voda nad zlato s podtitulom Na vode nám záleží, ktorej krstným otcom bude Miro Jaroš.

Kedy presne sa budú oslavy Svetového dňa vody 2024 konať v Nitrianskom kraji?

  • Topoľčany, Námestie M. R. Štefánika, v čase od 9.30 do 12.30 hod.
  • Želiezovce, Prevádzková budova ZsVS, a.s., Záhradná 46, v čase od 9.00 do 12.00 hod.
  • Vráble, Čerešňové námestie, v čase od 9.00 do 12.00 hod.
  • Nové Zámky, ul. Cisárska bašta (parkovisko pri plavárni), v čase od 9.00 do 12.00 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X