Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hala-vyroba-priemysel-strojarstvo-ilustracna-gettyiamges.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages

V Nitrianskom kraji pribudne nový výrobný areál, ktorý vytvorí 460 pracovných miest

Výrobný areál, vzdialený od mesta Nitra približne 35 kilometrov, bude orientovaný najmä na strojársky priemysel a logistiku.

V obci, asi 35 kilometrov od Nitry, má vzniknúť R1 Park I, ktorý prinesie 460 nových pracovných miest. Orientovaný bude najmä na strojársky priemysel a logistiku. Výrobno-skladová hala s administratívnymi priestormi bude situovaná v katastrálnom území obce Čierne Kľačany v rámci vznikajúcej lokality výrobného územia Olichov s napojením na rýchlostnú cestu R1 a cestu I/65.

Ako sa uvádza v zámere, ktorý podložila v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie spoločnosť Design Engineering, a.s., Bratislava, celková výmera riešeného územia zapísaného ako orná pôda je 147 370 metrov štvorcových.

Jednopodlažnú halu bude možné rozdeliť na 13 samostatných priestorových jednotiek, pričom niektoré budú slúžiť na logické účely, iné na výrobu, a to hlavne ľahkú strojársku, elektrotechnickú výrobu a kovoobrábanie. Zameranie výrobného programu areálu bude podľa požiadaviek nájomcov jednotlivých priestorových jednotiek, píše sa v zámere.

Predpokladaný termín začatia výstavby je marec 2020, ukončenie výstavby plánujú v decembri 2021. Zámer hovorí o dvoch variantoch. Pri prvom by sa zastavala plocha s rozlohou 50 752 metrov štvorcových, vzniklo by 475 parkovacích miest. Pri druhom variante by zastavaná plocha predstavovala 55 987 metrov štvorcových a parkovacích miest by bolo 499.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X