Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava cesty
Foto: archívne, Lucia Bihuncová, NitraDeň.sk
29. júna 2021 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

V Nitrianskom kraji plánujú opravovať cesty, investovať chcú 3,5 milióna eur

Vodiči musia vo všetkých siedmich okresoch kraja počítať počas opráv s dopravnými obmedzeniami. Práce už prebiehajú v okrese Komárno, potom sa cestári presunú do okresu Nové Zámky a postupne aj do ďalších okresov.

V Nitrianskom samosprávnom kraji začali s rozsiahlou opravou ciest II. a III. triedy, ktorá sa postupne dotkne vodičov v okresoch Komárno, Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Nové Zámky, Šaľa a Topoľčany.

Na celkovo 32 úsekoch bude spolu vyasfaltovaných 392 952 metrov štvorcových ciest.

Dodávateľom stavebných prác za viac ako 3,5 milióna eur pre Nitriansky samosprávny kraj je spoločnosť Eurovia SK. Práce v celom kraji potrvajú do konca augusta.

Dopravné obmedzenia

S cieľom zvýšiť bezpečnosť na cestách II. a III. triedy bude v Nitrianskom kraji opravených celkovo viac ako 60 km povrchu vozovky. Najväčšia dĺžka opravovaných úsekov je v okrese Levice, spolu to bude takmer 15 km. Celková dĺžka ostatných opravovaných úsekov v ďalších okresoch je od 3,8 km (okres Zlaté Moravce) do 12,7 km (okres Nové Zámky),“ informovala hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková.

S opravou cesty súvisia aj dopravné obmedzenia, preto bude premávka na opravovaných úsekoch riadená buď svetelnou signalizáciou, alebo pomocou regulovčíkov.

Maximálna povolená rýchlosť bude v rekonštruovaných úsekoch znížená z pôvodných 90 km/h na 30 km/h.

Začaté aj plánované

Oprava jednotlivých úsekov sa začala podľa Tančákovej v druhej polovici júna v okrese Komárno a koncom mesiaca sa začne s prácami v okrese Nové Zámky.

Počas mesiaca júl sa začne rekonštrukcia ciest v okresoch Levice, Nitra, Zlaté Moravce a Topoľčany. V prvej polovici augusta sa pracovníci presunú do Šalianskeho okresu. Práce na jednotlivých úsekoch budú trvať od 10 do 30 dní.

Obnovenie povrchu cestných komunikácií zlepší ich prevádzkovú spôsobilosť a predĺži sa aj ich životnosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X