Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ferrenit.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: www.enviroportal.sk
30. marca 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Nitre možno pribudne ďalší minipivovar

Po minipivovare Trogár, ktorý do mesta pod Zoborom vrátil tradíciu pivovarníctva, pribudne v našom meste možno ďalší.

Minipivovar Pribina by mal vzniknúť na Mostnej ulici v areáli bývalej Ferrenitky. Vyplýva to z projektu, ktorý bol zaslaný úradom na schválenie. Slúžiť by mal na výrobu rozličných druhov piva, ktoré budú určené pre distribúciu do reštauračných prevádzok a pohostinských zariadení. Distribuovať by sa mali v KEG sudoch a vo fľaškách (PET a sklenených).

Investorom projektu je firma Industry Installations s.r.o., ktorá by chcela ročne vyprodukovať okolo 500 až 2000 litrov piva. Podľa zámeru budú technologické zariadenia minipivovaru a skladové priestory umiestnené v existujúcej budove, ktorú bude mať investor v dlhodobom prenájme.

Výstavba objektu má byť financovaná zo súkromných zdrojov investora. Celkové náklady plánovanej investície sa odhadujú na 785 000 eur. Inštalácia technológie objektov si nevyžiada búranie časti existujúceho objektu, ale len drobné stavebné úpravy.

Lokalita, kde by mal budúci minipivovar vyrásť, sa však nachádza na území Pamiatkovej zóny Nitra. Podľa projektu, ktorý bol zaslaný na posudzovanie vplyvov na životné prostredie a uverejnený na stránke enviroportal.sk, sa dotknutý orgán Krajský pamiatkový úrad Nitra k predloženému zámeru nevyjadril. Mesto Nitra preto muselo konštatovať nesúlad zámeru s platnou územno-plánovacou dokumentáciu.

V tejto súvislosti sme sa obrátili na samotného investora. Zaujímalo nás, či zámer vybudovať minipivovar na Mostnej ulici v Nitre z jeho strany stále trvá, respektíve, v akom štádiu je posudzovanie. Investor sa ale k tejto veci nechcel vyjadriť. Či napokon v Nitre vznikne ďalší minipivovar, je teda zatiaľ otázne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X