Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titulka program na vikend.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Program na víkend v Nitre: Hokej pre deti, strhujúca beseda a výroba vlastných vankúšov

Všetci, ktorí ešte nemajú program na víkend, dávajte pozor. Prinášame vám výber z podujatí na víkend v Nitre. Na svoje si príde každý, čakajú na vás športové podujatia, poučné i niečo pre knihomoľov.

Všetky deti si môžu zahrať hokej

Hokejová hala Klokočina sa zaplní detskou radosťou, pretože prichádza podujatie Deti na hokej. Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s hokejovým klubom Titani pozýva všetky deti aj rodičov do Zimného štadiónu na Klokočine, v piatok 2. novembra o 17.30 hodine. Podujatia sa zúčastní aj vĺčik Googly.

Beseda nielen pre knihomoľov

V Caffé Platan vás v sobotu 2. novembra od 18. hodiny bude čakať autogramiáda a beseda ku knižke Život na linke 155. Akciu moderuje Tatiana Timková a knihu bude krstiť Dominika Richterová. V rámci besedy si môžete dať vyšetriť hladinu cukru v krvi, zmerať si tlak alebo nazrieť do vnútra sanitky.

V divadle bude pápež

Muzikál, ktorý vzdáva hold veľkému človeku, duchovnému vodcovi, bojovníkovi proti násiliu, slovanskému pápežovi. Divákovi ponúka veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi jeho života. S myšlienkami, ktoré ani dnes nestratili nič zo svojej platnosti. Vystúpenie si môžete pozrieť v Divadle Andreja Bagara vo Veľkej sále v piatok o 18.30 hodine.

Jednu z Iných sobôt zažijete v Trafačke

Vaše vankúše môžete recyklovať už túto sobotu od 10. hodiny v Trafačke. (rod)INÉ soboty je projekt založený na zážitkovom neformálnom vzdelávaní, ktorý podporuje aktívne trávenie voľného času detí a rodičov. Prvá novembrová sobota v mesiaci bude venovaná textilnému workshopu – výroba vankúšov napr. zo starého alebo nenositeľného svetra alebo z obľúbeného trička – všetko z textilu, peknú potlač, vrecká z nohavíc, starú sukňu z peknej látky, krajku po babičke. Materiál na tvorbu bude prichystaný.

Workshop pre parkouristov

Jednodenný parkour workshop pre deti a mládež sa bude konať v sobotu 3. novembra od 10. hodiny na Dražovskej 6. Po registrácií sa môžete spoločne rozcvičiť a zatrénovať si. Na tomto podujatí si okrem cvičenia môžete zakúpiť aj oblečenie a doplnky.

Výstava pre pivárov

Už dlhší čas je k dispozícií výstava Od chmeľa k pivu, ktorú môžete navštíviť aj tento víkend. V piatok od 9. do 17. hodiny a v sobotu a v nedeľu od 10. do 17 hodiny v ponitrianskom múzeu. Mnohí po pive siahajú v horúcich letných dňoch na uhasenie smädu, iný pre obsah výživných látok, ktoré blahodarne pôsobia pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Základnými surovinami na jeho výrobu sú jačmeň, chmeľ a voda.

Výstava, ktorá zaujme malých aj veľkých

Život v lesných a vodných biotopoch je výstava takmer 100 kusov preparátov rýb, vtákov a cicavcov z okolia Nitry obývajúcich prevažne lesné a vodné prostredie. Výstavu dopĺňajú obrazy hmyzu, ktorý sa v uvedených biotopoch bežne vyskytuje.

Čipkovanie opäť v móde

Preložiť – prekrížiť paličky už 20 rokov a výsledkom je nežná čipka. Výstava Nitrianske čipkovanie je toho dôkazom. V Ponitrianskom múzeu v bežných otváracích hodinách predstaví výber z dvadsaťročnej tvorby členiek Klubu paličkovanej čipky Nitra pri ZO č. 13 SZTP.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X