Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulny.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nikola Rechtorisová, Čakajovce
8. októbra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDen.sk Diskusia()

V Čakajovciach sa konali Matičné slávnosti

Miestny odbor Matice slovenskej v Čakajovciach v spolupráci s Obecným úradom Čakajovce a finančnou podporou Matice slovenskej zorganizoval pri príležitosti dvadsiateho výročia svojho založenia Matičné slávnosti.

Zachovávajme, ochraňujme a šírme spoločne aj naďalej hodnoty našich predkov, prirodzenú hrdosť na náš slovenský národ, na našu krajinu, budujme v mladej generácii vlastenectvo nie ako náhlu, afektovanú emóciu, ale ako trvalý kultúrny cit…“ vyzvala vo svojom príhovore matičiarov riaditeľka Domu MS v Nitre Veronika Bilicová.

1 1.jpg
Nikola Rechtorisová, Čakajovce: Matičné slávnosti v Čakajovciach

O program sa postarali spevácke skupiny Matičiari z Čakajoviec, Janíkovská studnička, Studnička z Lúčnice nad Žitavou a Čeľaďania, vystúpenia detí z MŠ a ZŠ Čakajovce, MŠ Čab a detského folklórneho súboru Zbežanček. Svoj spevácky talent predviedol aj Robert Zgrablić, člen delegácie z Matice slovenskej Osijek z Chorvátska, s ktorými už roky udržiavajú matičnú družbu.

2 1.jpg
Nikola Rechtorisová, Čakajovce: Matičné slávnosti v Čakajovciach. Zľava: Predsedníčka MO MS Janíkovce Oľga Haringová, predseda MS Osijek Andrija Kuric, predsedníčka MO MS Čakajovce, podpredseda MS Osijek Emil Dorčak, riaditeľka Domu MS v Nitre Veronika Bilicová, tajomník MS Osijek Robert Zgrablić.

Podujatie úvodným slovom otvoril starosta obce Čakajovce Milan Greguš. Za ním nasledoval prednes básne predsedníčky MO MS Čakajovce Genovévy Horváthovej a príhovor predsedu Matice slovenskej Osijek Andrija Kurica. Slovo dostala aj riaditeľka Domu MS v Nitre Veronika Bilicová, ktorá vo svojom príhovore s úctou spomenula nedávno zosnulého miestneho umelca Štefana Ľahučného. Tento aktívny matičiar sa spolu s MO MS Čakajovce zaslúžil o vybudovanie unikátneho Panteónu slovenských dejateľov nachádzajúceho sa v obci neďaleko kultúrneho domu.

3 1.jpg
Nikola Rechtorisová, Čakajovce: Matičné slávnosti v Čakajovciach.

Predsedníčka Genovéva Horváthová stála pri MO MS Čakajovce od jeho vzniku až po súčasnosť, za čo jej patrí úcta a veľká vďaka. Za jej nezištnú a obetavú prácu bol jej a miestnej speváckej skupine Matičiari pôsobiacej pri MO riaditeľkou Domu MS v Nitre odovzdaný ďakovný list a slávnostný členský preukaz.

5 1.jpg
Nikola Rechtorisová, Čakajovce: Matičné slávnosti v Čakajovciach. vystúpenie speváckej skupiny Matičiari z Čakajoviec

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X