Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zranený kocúr
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: www.facebook.com
5. novembra 2018 Zaujímavosti od NitraDeň.skNitraDeň.sk, Útulok Nitra Diskusia()

Útulok Nitra zaznamenal v poslednom čase niekoľko vážne zranených kocúrov, ani pri jednom sa nepodarilo nájsť majiteľa

Nitriansky útulok zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti status, v ktorom opisuje záchranu zranených kocúrov. Za posledné obdobie ich počet totižto vzrástol.

Ako uvádza Útulok Nitra na sociálnej sieti Facebook, za posledné obdobie pomáhali pracovníci zachrániť niekoľko vážne zranených kocúrov. Ani v jednom z týchto prípadov sa však útulku nepodarilo vypátrať pôvodného majiteľa, a preto ich záchrana a starostlivosť prešla do rúk samotného útulku.

Podľa informácií od útulku bol prvým zachráneným tigrovaný kocúr, ktorého zrazilo auto a ležal na ceste v obci Štitáre. Kocúr mal opuch hlavy, prasknuté ušné bubienky, silný otras mozgu a poškodené zrakové centrum. Ako so smútkom dodal nitriansky útulok, kocúr síce po poskytnutí veterinárneho ošetrenia prežil, no ostal natrvalo slepý.

Druhým bol čierny kocúr, ktorého zrazilo auto a ležal pri stredových zvodidlách na R1A pod Zoborom v Nitre. Kocúr bol podchladený, mal šok, edém pľúc, otras mozgu a zlomeninu prednej labky. Ako uvádza útulok, po stabilizácii jeho zdravotného stavu sa podrobil operácii vo Vet-centre v Nitre, kde mu spravili osteosyntézu zlomenej labky pomocou externej fixácie. Doba, počas ktorej sa kocúr bude zotavovať a liečiť, sa predpokladá na dva až tri mesiace.

Zranený kocúr
www.facebook.com
Tretím je starý bieločierny kocúr, ktorý prespával pred panelákom na Novomeského ulici v Nitre. Podľa slov útulku mal kocúr na chrbte obrovský nádor. Kocúr sa najskôr veľmi bál, no nakoniec sa ho pracovníkovi útulku podarilo odchytiť. „Absolvoval potrebné vyšetrenia a po porade s veterinárom sme mu nakoniec nechali nádor s kúskami kovových úlomkov odoperovať,“ napísal útulok. Ako dodal, či kocúrovi nádor opäť narastie, sa zatiaľ nevie.

Štvrtým je tigrovaný kocúr so starou zle zrastenou zlomeninou prednej labky. Pracovníci nitrianskeho útulku ho odchytili na Petzvalovej ulici v Nitre. Ako uviedol útulok, kocúr má na labke množstvo jaziev a odrenín. „Predpokladáme, že mu ju zachytilo do remeňa na motore auta. Zatiaľ zostáva u nás a uvidíme, či sa mu bude labka odierať ďalej. Ak áno, budeme mu ju musieť nechať amputovať. Ak nie, zaberie liečba a rany sa mu vyhoja, tak mu labka zostane,“ vyjadril sa Útulok Nitra.

Zranený kocúr
www.facebook.com
Piatym je čierny (hnedý – v dôsledky podvýživy) starý kocúr, ktorý sa zdržiaval taktiež na Petzvalovej ulici v Nitre. „Mala to byť najskôr vysokogravídna mačka, ale nakoniec to bol kocúrik s extrémne nafúknutým bruchom. Okrem extrémnej plynatosti, žiaľ, mal na sono vyšetrení pozitívny nález nádoru na slezine. Je však extrémne chudý, takže zatiaľ operácia nie je možná a tak zostáva v našej starostlivosti a uvidíme, ako sa jeho stav bude ďalej vyvíjať,“ objasnil útulok.

Zranený kocúr
www.facebook.com
Šiesty tigrovaný kocúr bol privezený z mesta Vráble. Podľa útulku sa našiel na sídlisku Lúky, pričom bol zrazený na ceste. Kocúr mal opuch oka, silný otras mozgu, poškodené centrum zraku. Po stabilizácii zdravotného stavu prišiel kocúr o poškodené oko, ktoré mu veterinár vyoperoval. Ako dodal útulok, žiaľ, aj tento kocúr zostane natrvalo slepý.

Útulok Nitra na záver dodal, že všetci spomenutí kocúri potrebovali pomoc, starostlivosť o nich je však veľmi náročná a nákladná, a preto prosia ľudí o pomoc. Tá môže byť finančná, no útulok sa poteší aj tomu, ak budú občania príspevky útulku šíriť formou zdieľania.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X