Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF, Univerzita Konštantína Filozofa
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk
14. júna 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skSITA Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa oslávi 60. výročie a pripomenie si tak začiatok svojich dejín

Autorom slávnostného loga, ktoré bude univerzita používať v súvislosti so svojím 60. výročím, je Juraj Gejdoš.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre oslávi 60. výročie vysokoškolského vzdelávania. V novom akademickom roku 2019/2020 si pripomenie začiatok svojich dejín v roku 1959, keď vznikol Pedagogický inštitút v Nitre.

Toto výročie si chceme pripomenúť v októbri slávnostným zasadnutím akademickej obce, ale aj rôznymi ďalšími aktivitami. Rozhodli sme sa, že budeme v tomto období použivať aj logo 60. výročia a urobili sme súťaž návrhov, na ktorej sa zúčastnili najmä naši študenti, resp. absolventi,“ informoval rektor Univerzity Konštantína Filozofa Libor Vozár.

Do súťaže sa prihlásilo šesť uchádzačov. Výberovej komisii sa najviac páčil návrh od Juraja Gejdoša, absolventa Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy, ktorý v roku 2012 zvíťazil aj v súťaži o logo mesta Hlohovec. Slávnostné logo s číslom 60 a názvom univerzity sa bude používať pri oficiálnej propagácii výročia a na označenie univerzitných podujatí.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X