Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odovzdanie_diplomu_r_ch_bachmannovi titulka.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.ff.ukf.sk
19. decembra 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Univerzita Konštantína Filozofa odovzdala diplom Robertovi Christianovi Bachmannovi

Dekanka Filozofickej fakulty doc. Jarmila Jurová odovzdala diplom švajčiarskemu dirigentovi, skladateľovi a pedagógovi Robertovi Christianovi Bachmannovi, ktorý v akademickom roku 2017/2018 úspešne obhájil dizertačnú prácu v študijnom programe estetika.

Výnimočnosť slávnostného aktu zvýrazňovala skutočnosť, že doktor Bachmann, ktorý počas svojej bohatej kariéry pracoval s mnohými prestížnymi orchestrami (London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Záhrebská filharmónia, Budapest Symphony Orchestra, Budapest Philharmonic Orchestra, Ruský národný orchester a i.) a bol vyznamenaný viacerými významnými oceneniami (Rytiersky rád svätého Gregora Veľkého od pápeža Benedikta XVI., cena Pro Cultura Hungarica, dôstojnícky kríž za zásluhy od maďarského prezidenta a i.), si v rámci rozvíjania svojho vzdelania vybral za školiace pracovisko Ústav literárnej a umeleckej komunikácie FF.

Odovzdanie_diplomu_r_ch_bachmannovi2.jpg
Zdroj: www.ff.ukf.sk

Umožnili mu to aj jeho záujmy, ktoré siahajú aj mimo hudbu do odlišných umeleckých foriem a konceptov. Je umeleckým fotografom a autorom viacerých odborných publikácií, v ktorých odkrýva výrazové možnosti multikultúrnych interdisciplinárnych projektov. Viacrozmernosť jeho diela sa odzrkadlila tiež v úspešne obhájenej dizertačnej práci s názvom ULURU als konzeptuelle Komposition. Jeho školiteľkou bola doc. PhDr. Renata Beličová, PhD. (ÚLUK).

Odovzdanie_diplomu_r_ch_bachmannovi.jpg
Zdroj: www.ff.ukf.sk
Odovzdanie_diplomu_r_ch_bachmannovi3.jpg
Zdroj: www.ff.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X