Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pekinska_univerzita_zahranicnych_studii_bfsu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pekinská univerzita zahraničných štúdií
6. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

UKF uzavrela zmluvu s prestížnou pekinskou univerzitou, kde vyučujú slovenčinu

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre ako prvá univerzita na Slovensku uzavrela bilaterálnu dohodu o spolupráci s prestížnou Pekinskou univerzitou zahraničných štúdií. Táto univerzita je známa aj ako „kolíska diplomatov“ a je jednou z najstarších čínskych univerzít zameraných na cudzie jazyky.

Vyučuje sa na nej najviac cudzích jazykov v celej Číne, a to 67 jazykov vrátane všetkých oficiálnych jazykov Európskej únie. Patrí medzi ne aj slovenčina, ktorú už štyri roky učí pracovník Katedry slovenského jazyka Filozofickej fakulty UKF v Nitre Marián Macho.

„Počas posledných 60 rokov sa univerzita stala vzdelávacou inštitúciou profesionálov, ktorí sa špecializujú na menej používané európske jazyky, ako i dôležitým sprostredkovateľom čínsko-európskeho vzdelávania a kultúrnej výmeny,“ uviedol lektor slovenského jazyka a kultúry Macho. Na pôde UKF bude od 12. do 17. júna letná jazyková škola pre čínske študentky slovenského jazyka. Dopoludnia absolvujú výučbu a konverzáciu v slovenskom jazyku a popoludní kultúrne aktivity.

Spolupráca medzi oboma univerzitami sa bude týkať nielen výmeny študentov a pedagógov, ale aj organizovania podujatí, konferencií či publikovania vedeckých článkov v časopisoch. „Takisto sme sa dohodli na spolupráci v rámci projektu Erasmus+ KA107. Tento projekt je zameraný na mobilitu študentov a zamestnancov vysokých škôl s krajinami mimo Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru,“ informovala Anita Ivanková z referátu pre mobility a medzinárodné vzťahy.

Súčasťou spolupráce bude aj ponuka uceleného magisterského štúdia slovenského jazyka pre čínskych študentov. „Táto skutočnosť je o to významnejšia, že pekinská univerzita dnes slúži ako dôležitá vzdelávacia základňa pre kvalifikovaných odborníkov s jazykovou kompetenciou, ktorí po ukončení štúdia pôsobia ako diplomati, prekladatelia a tlmočníci, podnikatelia, novinári, právnici či bankári,“ povedala Jana Krajčovičová z referátu rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie UKF.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X