Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF výstavba laboratórií a učesní
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
UKF / Lubo Balko
8. júna 2016 Správy Nitra od NitraDen.skUKF, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

UKF pokračuje v modernizácii, začala s výstavbou laboratórií a učební

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre pokračuje v modernizácii a budovaní nových priestorov.

Univerzita začala stavať laboratóriá a učebne Fakulty prírodných vied UKF v Nitre. Tie sa budú nachádzať na Triede Andreja Hlinku. „Laboratóriá a učebne umožnia skvalitnenie výučby a výskumu na Fakulte prírodných vied UKF v Nitre, čo okrem iného prispeje v nasledujúcom období k úspešnej akreditácii,“ informuje UKF cez univerzitnú webovú stránku.

Výstavbe predchádzal výrub drevín, ktorý bol zrealizovaný v roku 2015. Univerzita sa však zaviazala, že na náhradných pozemkoch zabezpečí výsadbu nových stromov a krov. Chce tým zachovať okrasnú zeleň v univerzitnom objekte.

„Medzi najdôležitejšie úlohy každej univerzity patrí jej rozvoj a pokrok po všetkých stránkach,“ uvádza nitrianska UKF na svojom webe. Vzdelávacia inštitúcia chce vytvárať pedagógom i študentom nové možnosti, aby mohli napredovať či sa kultúrne a spoločensky vyžiť.

„Jednou z ambícií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre je byť modernou a dynamickou školou európskeho rozmeru,“ dodáva univerzita. Dôkazom napredovania a modernizácie je nedávne otvorenie Pavilónu hudby, ktorý je podľa slov univerzity unikátny charakterom, architektonickým riešením i funkčným využitím.

Univerzita bude okrem novej stavby aj rekonštruovať. Otvorením nového Pavilónu hudby  sa totižto uvoľnili priestory na hlavnej budove UKF v Nitre na Triede A. Hlinku 1. Práve tie chce univerzita pred ich novým využitím zrekonštruovať.

„V najbližšom období sa v súvislosti s výstavbou laboratórií a rekonštrukciou priestorov po Katedre hudby budú realizovať stavebné práce, ktoré prinesú zvýšenie hlučnosti,“ upozornila nitrianska UKF.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X