Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veda a technika na univerzitach gi.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
30. októbra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF.sk, UNIAG.sk Diskusia()

Týždeň vedy a techniky sa bude konať aj na nitrianskych univerzitách

Tak ako každý rok, tak aj tento, si pre vás univerzity pripravili program v rámci týždňa vedy a techniky. Každý sa môže naučiť niečo nové a zažiť vedu na vlastnej koži.

Týždeň vedy a techniky na UKF

V dňoch od 5. do 11. novembra sa UKF zapojí do podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku, ktoré každoročne organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Ide o celoslovenské podujatie, do ktorého sa UKF zapája pravidelne každý rok prostredníctvom aktivít svojich piatich fakúlt.

Prostredníctvom bohatej ponuky prednášok, workshopov a praktických ukážok pre verejnosť sa univerzita snaží vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium, informovať verejnosť o poznatkoch vedy, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Počas piatich dní Týždňa vedy a techniky 2018 vás čaká 56 podujatí, prostredníctvom ktorých samotní pedagógovia, vedeckí pracovníci a študenti našej univerzity zaujímavým a jednoduchým spôsobom budú prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu.

Deň vedy vo Výskumnom centre Slovenskej poľnohospodárskej univerzity

Výskumné centrum AgroBioTech SPU v Nitre pozýva zamestnancov a študentov 6. novembra o 13.00 h do Kongresovej sály VC ABT na Deň vedy VC ABT 2018. Na prednáškach sa bude hovoriť okrem iného aj o inováciách v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X