Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titulka strasidelne miesta.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

TOP 5 najzáhadnejších a najstrašidelnejších miest v Nitre a okolí

Ak sa radi bojíte a zaujímajú vás záhady, tak máme niečo práve pre vás. Strach vám naženie už len fakt, že tieto záhady a desivé miesta sa nachádzajú len kúsok od vás. Tak čo, ste pripravení na dávku zdesenia?

Záhadný hrob šamana

Približne pred rokom sa objavili správy o záhadnom náleze pri prácach cestnej infraštruktúry pre Jaguar Land Rover. Našla sa tu kostra človeka z doby bronzovej, uložená, či skôr hodená, v jame slúžiacej na uskladnenie potravín. Telo bolo zaujímavé telesnými defektami na tele a tým, že ležalo na bruchu a malo akúsi ozdobu okolo hlavy z bronzových ozdôb a drobných dutých kostičiek. Záhadné je hlavne však tým, že vraj tak celkom nezapadá do konceptu kultúry, ktorá tu mala vtedy sídliť.

Saman desivy hrob jaguar gi.jpg
Zdroj: gettyimages

Mostná a Podzámska ulica

Tieto dve ulice spája, okrem iného, aj strašidelná historka o bezhlavom mníchovi. Vždy, keď ho niekto videl, mal oblečené františkánske rúcho a sandále – keby mu nechýbala hlava, mal by celkom bežný vzhľad mnícha… Tento desivý mních sa mal zjavovať len vtedy, keď sa mala stať strašná pohroma či prírodná katastrofa. Mních sa mal údajne zjaviť aj nedávno na Mostnej ulici. Bojíte sa teraz ísť na tieto ulice o to viac?

Lonely monk in a cave with a candle
Zdroj : gettyimages

Krvavé Šenky

Niektoré strašidelné historky sú naozaj desivé a človek z nich má husiu kožu. Obyvatelia tejto opustenej dediny však tvrdia, že sú vymyslené. Aj jej názov pochádza z jednej z týchto historiek a súvisí s kupeckými cestami. Vraj, keď sa títo obchodníci vracali do Hlohovca z jarmoku v Leviciach, zastavili sa tu v šenku, kde si vypili. V noci ich mali napadnúť, ozbíjať a zabiť zbojníci, ktorí tadiaľto tiež prechádzali. Nie tak dávno sa tu vraj objavila aj podivná nočná cestujúca, či odtlačky rúk zvonka okna na zaparkovanom aute. My naozaj súhlasíme, že je toto miesto svojou atmosférou desivé cez deň a nie to ešte v noci.

Krvave senky desive nr mapy.jpg
Zdroj: www.google.com

Pohorie Tribeč

Tento takzvaný slovenský – bermudský trojuholník netreba predstavovať, aj vďaka knihe Trhlina, či jej filmovému spracovaniu. V podstate však ide o štvoruholník medzi mestami Nitra, Zlaté Moravce, Partizánske a Topoľčany. Zmizlo tu vraj niekoľko ľudí, dokonca i lesník, ktorý poznal les ako svoju dlaň. Historky hovoria, že sa niektorí dodnes nenašli a tí, ktorí boli nájdení tiež neskončili dobre. Jeden muž sa vraj našiel po takmer pol roku v zúboženom stave a zvyšok života strávil v psychiatrickom ústave. Ak máte chuť na dobrodružstvo, určite sa vydajte na peší výlet alebo cykloturistiku po Tribeči, dostupných je niekoľko trás.

Tribec zaahada gi.jpg
Zdroj: Gettyimages

Mariánska Čeľaď

Tento strašidelný kláštor je síce trošku ďalej od Nitry, no stále sa nachádza v Nitrianskom kraji, kúsok od Podhájskej. Mariánska Čeľaď je ukrytá v lese a vraj patrí medzi najstrašidelnejšie miesta na Slovensku. Hovorí sa, že tu straší hneď niekoľko mladých panien, ktoré mali zmiznúť v útrobách kláštora. Miestni ľudia z toho obviňovali zvrátených mníchov, ale tí to pripisovali zbojníkom ukrývajúcim sa v lesoch okolo kláštora. Hovorí sa, že v súčasnosti sa tam konajú satanistické rituály, a preto tam vraj o to viac straší. Kláštor a jeho okolie však naozaj svoju desivú atmosféru má.

Marianska celad klastor zahada maps.jpg
Zdroj: www.google.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X