Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Moderná kotolňa
ilustračné: SITA
18. apríla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Teplárne vymenia vykurovací systém na sídliskách, už vybrali dodávateľa

Nitrianska teplárenská spoločnosť (NTS), a. s., ide modernizovať vykurovací systém na sídliskách Klokočina a Diely. Verejnou súťažou už vybrala dodávateľa, ktorý vybuduje nové potrubné rozvody.

Podľa oznamu zverejneného na stránke Úradu pre verejné obstarávanie sa víťazom stala skupina dodávateľov INPEK HOLDING, a. s., z Nitry a PSJ Hydrotranzit, a. s., z Bratislavy. Súťaž vypísali 6. novembra 2017, prišli štyri ponuky.

Investícia s cieľom priniesť výrazné úspory energie a tiež zníženie emisií je naplánovaná na roky 2018 až 2022. Dotkne sa viac ako 10 100 bytov a zhruba 26-tisíc obyvateľov. Ako pred časom informoval predseda predstavenstva NTS Jaroslav Šinák, teplárne zrušia všetkých 17 lokálnych kotolní na Klokočine a Dieloch a teplo budú čerpať z centrálneho zdroja, ktorý sa nachádza v už existujúcom technologickom centre na sídlisku Párovce.

Obyvatelia Klokočiny a Dielov si budú môcť po dokončení investície jednotlivo regulovať teplotu v panelákoch podobne ako v rodinných domoch, napríklad v rámci ohrevu teplej vody. Projekt má priniesť zníženie spotreby primárnej energie o 15 až 20 percent. Množstvo produkovaných emisií CO2 by sa malo znížiť o 25 až 30 percent. Zrušenie 17 starých kotolní bude znamenať nižšie náklady na servis, údržbu či revízie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X