Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krajsky sud nitra vysledok cerulik.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
15. januára 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Súd rozhodol, že Cerulíka nemali vylúčiť so stavebného konania v súvislosti s Jaguarom

Krajský súd v Nitre zrušil rozhodnutie Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorým vylúčilo Romana Cerulíka zo stavebného konania v súvislosti so Strategickým parkom Nitra, v ktorom sídli Jaguar Land Rover.

Stavebné povolenie týkajúce sa elektrických vedení, trafostanice či dátových rozvodov pre Strategický park Nitra bolo vydané vo februári 2016. Cerulík sa voči nemu odvolal, Okresný úrad Nitra ho však v marci 2016 vylúčil zo stavebného konania. Odôvodnil to okrem iného tým, že Cerulík nie je vlastníkom pozemku, na ktorom sa má stavba realizovať a stavbou nie je žiadnym spôsobom dotknutý. Ministerstvo dopravy rozhodnutie Okresného úradu Nitra potvrdilo.

Cerulík podal žalobu, o ktorej teraz rozhodol súd. Ako informovala hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lena Kiradžiev, rozhodnutie súdu nie je právoplatné. Ako zároveň zdôraznila, „žaloba v predmetnej veci nesmerovala proti stavebnému povoleniu,“ ale proti rozhodnutiu o vylúčení zo stavebného konania.

Cerulík nepovažuje stavebné povolenie za právoplatné

Správny orgán sa dopustil pochybenia tým, že Cerulíka vylúčil z konania po vydaní stavebného povolenia a potom, ako podal proti nemu odvolanie. Ako sa píše v rozsudku, o tomto odvolaní nie je doteraz rozhodnuté, čo znamená, že nie je ukončené odvolacie konanie v rámci stavebného konania.

Keď rozsudok krajského súdu nadobudne právoplatnosť, rozhodnutie o vylúčení Cerulíka zo stavebného konania budú musieť zrušiť. „Následne bude potrebné pokračovať v odvolacom konaní začatom na základe odvolania žalobcu proti stavebnému povoleniu zo dňa 18. februára 2016,“ píše sa v rozsudku. Správny orgán sa zároveň bude musieť v novom rozhodnutí vysporiadať so všetkými relevantnými námietkami Romana Cerulíka.

Cerulík si myslí, že stavebné povolenie nemôže byť týmto pádom právoplatné. „Súd v rozsudku skonštatoval, že do dnešného dňa nebolo rozhodnuté o mnou podanom odvolaní proti stavebnému povoleniu, čím uznal, že predmetné stavebné povolenie k dnešnému dňu nemôže byť právoplatné, teda právne účinné. Dôsledkom toho skutočnosť, že podstatná výstavba v rámci Strategického parku, týkajúca sa elektrických vedení, trafostanice, dátových rozvodov v súvislosti s Jaguar Land Rover, ani nemôže byť realizovaná,“ hovorí Cerulík, ktorému štát vyvlastnil pozemky v dnešnom Strategickom parku Nitra. V súvislosti s investíciou Jaguara Land Rover v Nitre podal niekoľko žalôb.

Krajský súd zrušil rozhodnutie ministerstva dopravy

Rezort dopravy sa zatiaľ k rozsudku nechce bližšie vyjadrovať, zvažuje ďalšie kroky. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Karolína Ducká, 4. januára bol ministerstvu doručený rozsudok Krajského súdu v Nitre, ktorým zrušil rozhodnutie ministerstva a vec mu vrátil na ďalšie konanie.

Vzhľadom na to, že v zmysle poučenia Krajského súdu v Nitre má ministerstvo právo podať voči rozsudku v lehote 30 dní od jeho doručenia kasačnú sťažnosť, akékoľvek vyjadrenia v tejto veci považujeme v súčasnosti za predčasné, aj prihliadnuc k faktu, že prebiehajú právne analýzy, ktoré určia ďalšie kroky v uvedenej veci,“ uviedla Ducká.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X