Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
30. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 iDeň.sk

Študenti SPU pôjdu do firemnej praxe, aby sa ľahšie zamestnali!

NITRA 30. septembra – Študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre dostanú možnosť absolvovať stáže vo firmách a zvýšiť tak svoje šance zamestnať sa po skončení štúdia. SPU je jednou z viacerých slovenských vysokých škôl v siedmich krajoch Slovenska, kde sa rozbieha národný projekt Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti.

Jeho cieľom je zvýšiť uplatnenie absolventov vysokých škôl na trhu práce a zároveň prispôsobiť študijné programy reálnym potrebám praxe pred komplexnou akreditáciou v roku 2014. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Vzdelávanie sumou 17 miliónov eur.

Ako informovala dnes na tlačovej besede v Nitre prorektorka SPU Zdenka Gálová, univerzita vybrala pre participáciu na projekte 26 firiem, väčšina z nich je v okolí Nitry. Sú medzi nimi napríklad spoločnosti Mühlbauer, Matador alebo Nestlé. Oslovujú tie firmy, ktoré deklarujú záujem zamestnať absolventov vysokých škôl. Študenti SPU majú povinnú prax na bakalárskom aj na inžinierskom stupni štúdia.

„Veľa diplomových prác je orientovaných na problematiku výrobných podnikov. Od projektu očakávame, že sa nám podarí zvýšiť kvalitu vzdelávania a uplatnenie absolventov v praxi,“ podčiarkla Gálová. SPU sa podľa jej slov spomedzi 21 verejných vysokých škôl umiestňuje v rebríčku uplatnenia absolventov zhruba v polovici, obsadzuje 12. – 13. miesto. „Naši absolventi sa väčšinou vracajú do regiónu, odkiaľ pochádzajú. Na ich uplatnení sa potom odzrkadľuje to, aká je v ich regióne miera nezamestnanosti a možnosti zamestnať sa,“ skonštatovala Gálová.

Národný projekt sa začal 1. júna 2013 a potrvá do októbra 2015. V celoslovenskom meradle je určený pre 3 000 študentov na krátkodobé exkurzie a pre 350 študentov na dlhodobé praxe. „Momentálne sme rozbehli kampaň na oslovovanie podnikov a študentov. Zámerom je, aby podniky dali ponuky pre praxe a aby sa študenti prihlásili k určitej téme,“ informoval garant projektu Andrej Bederka.

Bližšie informácie ku kampani môžu študenti nájsť na stránke www.vysokoskolacidopraxe.sk. Súčasťou národného projektu je vytvorenie výučbových základní priamo na vysokých školách, ktorých ambíciou bude priblížiť prostredie vysokých škôl podmienkam praxe.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X