Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf pomoc.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Markus Schreiber, www.facebook.com - koláž NitraDen.sk

Univerzita Konštantína Filozofa podáva pomocnú ruku svojim študentom ohrozeným vojnovým konfliktom

Študenti UKF z Ukrajiny dostanú finančný príspevok, ubytovanie zadarmo aj podporu v rodnom jazyku.

Univerzita Konštantína Filozofa odmieta vojenský útok na Ukrajinu a spolu s ostatnými slovenskými univerzitami vyjadruje podporu nezávislosti a územnej celistvosti Ukrajiny a solidaritu s jej obyvateľmi.

Na UKF v Nitre v tomto akademickom roku momentálne študuje 213 študentov z Ukrajiny. V študentských domovoch UKF sa  k 28. februáru 2022 nachádza 168 študentov z Ukrajiny.

Pomoc študentom

UKF sa rozhodla poskytnúť pomoc svojim zahraničným študentom a prijíma konkrétne opatrenia. Ide najmä o poskytnutie jednorazovej finančnej podpory, odpustenie ubytovacích poplatkov v ubytovacích zariadeniach UKF, ako aj v oblasti štúdia a osobného života.

Finančná podpora pre študentov z Ukrajiny je vo výške 150 eur pre jedného študenta, vypláca ju v hotovosti. Študenti UKF si môžu podávať žiadosti na Oddelenie štipendií UKF denne, doposiaľ bolo schválených 84 žiadostí, pribúdajú ďalšie desiatky, schvaľovanie a vyplácanie sa realizuje priebežne na dennej báze.

Poplatky za ubytovanie

Odpustenie poplatkov za ubytovanie sa predbežne týka mesiacov marec a apríl. Študenti tak isto majú o odpustenie poplatku požiadať prostredníctvom tohto tlačiva.

Taktiež ponúka študentom zasiahnutým vojnovým konfliktom, ktorí nebývajú na internátoch UKF, ubytovanie vo voľných kapacitách.

Viac informácií záujemcovia získajú na Ubytovacom centre UKF prostredníctvom e-mailu na [email protected].

Kontaktné údaje a pomoc získajú študenti v ohrození aj na tejto stránke univerzity.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X