Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF v Nitre
Foto: UKF v Nitre - Lubo Balko
6. júna 2022 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Študenti nitrianskej UKF sa spolu s Ukrajincami a Alžírčanmi zlepšovali v angličtine

Študenti sa pravidelne stretávali v online priestore, aby zlepšovali svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku a zručnosti interpretácie umeleckého textu.

Nitrianska Univerzita Konštantína Filozofa sa opäť zapojila do projektu, ktorý rozvíja znalosti študentov. Skupina študentov Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UKF mali počas 6 týždňov možnosť aktívne spolupracovať na spoločnom medzinárodnom online vyučovaní (COIL – Collaborative Online International Learning), ktoré sa realizovalo v spolupráci s University of Souk-Ahras, Alžírsko.

Okrem študentov zo Slovenska na vyučovaní participovali aj zahraniční študenti Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UKF z Ukrajiny. V spolupráci s University of Souk-Ahras plánujeme naďalej pokračovať.

Pätnásť študentov UKF a štrnásť študentov University of Souk-Ahras sa pravidelne stretávalo s cieľom zlepšiť si svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku a zručnosti interpretácie umeleckého textu.

Spoločné stretnutia viedol Dr. Nacereddine Benabdallah na strane University of Souk-Ahras. Je to prodekan pre postgraduálne štúdium, výskum a zahraničné vzťahy na Fakulte humanitných vied a jazykov. Za Katedru anglistiky a amerikanistiky FF UKF spoločné vyučovanie viedla doc. PhDr. Mária Hricková, PhD.

Projekt dištančného vyučovania pod názvom On the Other Side of the World (Na druhej strane sveta) sa stretol s pozitívnou odozvou študentov oboch univerzít.

Počas stretnutí spoločne preberali rôzne témy od ich domovov, cez život mladých ľudí v súčasnosti až po umenie a literatúru. Hovorili aj o otázke rovnováhy medzi akademickým životom, prácou popri štúdiu a osobným životom, či o životných cieľoch a plánoch do budúcnosti. V spolupráci s University of Souk-Ahras plánuje UKF naďalej pokračovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X