Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf studenti kampan vcely kolaz.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: študenti UKF
24. mája 2019 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

Študenti jednej z nitrianskych univezít v uliciach mesta rozdávali plastové ovocie. Toto je dôvod

Skupina študentov Univerzity Konštantína Filozofa upútala na seba pozornosť, aby pomohla včelám.

Skupina 5 študentov Marketingovej komunikácie a reklamy na FF UKF v Nitre vo štvrtok 9. mája rozdávala v uliciach Nitry ovocie zdarma. Zaujímavé na tom bolo však to, že ovocie bolo plastové. Študenti týmto spôsobom šírili kampaň o tom, koľko zložiek z našej potravinovej spotreby je závislých od včiel a súčasne o dopadoch masového úhynu včiel na ľudský život.

Cieľom kampane bolo upozorniť čo najviac ľudí na problém úhynu včiel a šíriť toto posolstvo. Študenti sa stretli s rôznymi reakciami oslovených ľudí. Prekvapilo ich, že mladí ľudia boli informáciami šokovaní viac než starší. Starší ľudia už o problematike niečo počuli a do istej miery už boli schopní si predstaviť závažnosť situácie, avšak mali veľmi málo informácií o tejto problematike.

Ukf studenti kampan vcely 3.jpg
Zdroj: študenti UKF

Skupina študentov taktiež rozdávala letáky, na ktorých si každý mohol prečítať 5 bodov, podľa ktorých sa riediť tak, aby pomohli včelám:

  1. Vysádzanie pelodarných a nektarodajných kvetín
  2. Nekosiť trávu, keď kvitne púpava
  3. Obmedzenie používania pesticídov
  4. Vysádzanie živých plotov
  5. Postaviť im v letných horúčavách napájadlo.
Ukf studenti kampan vcely 3.jpg
Zdroj: študenti UKF

Tento problém je v súčasnosti veľmi aktuálny a zaslúži si viac pozornosti. So spracovaním problematiky študenti konzultovali detaily so včelárom a zároveň doktorandom z druhej univerzity v Nitre. Ďalšie informácie získavali na webových stránkach občianskych združení venujúcim sa problematike.

Ukf studenti kampan vcely 3.jpg
Zdroj: študenti UKF

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X