Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
29. novembra 2013 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 © nitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

SPU v Nitre podpísala memorandum s výrobcami biopalív

BRATISLAVA 29. novembra – Memorandum o porozumení a spolupráci pri riešení projektov podpísali zástupcovia Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a zástupcovia výrobcov biopalív. Slovenskí výrobcovia biopalív očakávajú výrazný posun v technológiách výroby a nových možnostiach uplatnenia biopalív.

Rektor Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD. a zástupca výrobcov biopalív, združených v ZVVB, Ing. Róbert Spišák, PhD., podpísali spoluprácu na projektoch v oblasti agrobiológie, bioenergie, biotechnológií, progresívnych technológií v poľnohospodárstve a potravinárstve. Obe strany očakávajú nájdenie inovatívnych riešení pri výrobe biopalív prvej generácie, ale aj možnosti pre výrobu a uplatnenie biopalív druhej generácie v podmienkach regiónu V4.
Výskum by sa mal týkať aj oblasti alternatívnych zdrojov surovín a energií pre výrobu biopalív a tiež alternatívneho využitia vedľajších produktov, ktoré vznikajú pri výrobe.

Slovenský biopalivový priemysel v súčasnosti produkuje kvapalné biopalivá prevažne prvej generácie, najmä biodiesel a bioetanol a tvarované biopalivá na výrobu tepla a teplej úžitkovej vody. Tieto obnoviteľné zdroje energie majú pomôcť znížiť emisie skleníkových plynov a zlepšiť energetickú bezpečnosť krajiny znížením závislosti na rope.
PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X