Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dos zlaty vek maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk
17. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Spoločnosť Zlatý vek, ktorej uložil úrad pre dohľad pokuty, dostala od kraja najvyššiu dotáciu

Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja schvaľovali na júlovom zastupiteľstve dotácie na podporu poskytovania zdravotnej starostlivosti na rok 2018. Najvyššiu dotáciu 42 993 eur dostala spoločnosť Zlatý vek, o. z., ktorá sa v minulosti dostala do médií v súvislosti s podozreniami z pochybení pri poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosti. Tie sa napokon v dvoch prípadoch potvrdili, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uložil zariadeniu pokuty. Dohľady boli zamerané na úmrtia pacientov.

„V dvoch prípadoch úrad skonštatoval, že pacientom nebola zdravotná starostlivosť zo strany dohliadaného subjektu poskytnutá správne. Úrad uzavrel tieto dohľady ako opodstatnené a v správnom konaní subjektu uložil pokuty 1 000 eur a 2 000 eur,“ informovala hovorkyňa úradu Andrea Pivarčiová a dodala, že išlo o nedostatky „pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v rozsahu ošetrovateľskej starostlivosti“. Úrad pre dohľad prešetroval v súvislosti so spoločnosťou Zlatý vek – Dom ošetrovateľskej starostlivosti Nitra štyri prípady, dva vyhodnotil ako neopodstatnené.

Dotácie pre päť subjektov

Zastupiteľstvo schválilo na návrh komisie zdravotníctva dotácie piatim subjektom. Hospic svätého Františka z Assisi, n. o., dostane 10 129 eur, Pod krídlami Dominiky, n. o., 19 108 eur, Anjelské ruky, n. o., 28 662 eur a ADOS Spokojnosť, s. r. o., 19 108 eur. Na základe akých kritérií komisia dotácie rozdeľovala, sa v schválenom materiáli nepíše.

Predseda komisie zdravotníctva kraja Miklós Viola uviedol, že spoločnosť Zlatý vek, o. z., požiadala o poskytnutie dotácie v zmysle platného Všeobecne záväzného nariadenia na podporu poskytovania zdravotnej starostlivosti. „Komisia zdravotníctva na svojom riadnom zasadnutí 22. júna 2018 posúdila všetky predložené žiadosti, bolo preverené splnenie podmienok platného všeobecne záväzného nariadenia. Výška poskytnutých dotácií vychádzala zo žiadostí poskytovateľov zdravotnej starostlivosti,“ uviedol Viola.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X